Pinigai

Už pamirštus užpildyti prašymus ligos išmokai gauti išmokėta 7 mln. EUR

Print Friendly, PDF & Email

Daugiau nei 70 tūkstančių žmonių jau pateikė „Sodrai“ neterminuotus prašymus skirti ligos išmokas – visas išmokas už ligos ar slaugos laikotarpius jie gaus automatiškai. Už ankstesnius laikotarpius, už kuriuos nebuvo pateikti prašymai, skirta daugiau nei 6,72 mln. eurų išmokų; jas gavo per 36 tūkst. asmenų.

Kas dešimtas prašymas, kuris kartą pateiktas galios neribotą laiką, užpildytas žmonių, neturinčių nedarbingumo pažymėjimo: jie pasirūpino tuo iš anksto, kad susirgę ar slaugydami savo artimuosius turėtų bent vienu rūpesčiu mažiau“, – sakė „Sodros“ direktorius Mindaugas Sinkevičius. – Džiaugiamės, kad prašymą užpildyti tikrai nėra sudėtinga. Tai patvirtina ir klientų paklausimai. Dažniausiai jie teiraujasi, ar prašymą pavyko pateikti ir jis užfiksuotas, ar prašymo forma užpildyta teisingai. Tačiau ir tokių žmonių nedaug – daugumai viskas pavyko iš pirmo karto“.

Aktyviausiai gyventojai neterminuotus prašymus pildė Vilniuje, Kaune ir Klaipėdoje. Po šių miestų seka Mažeikiai, po jų – Šiauliai ir Panevėžys. Šiek tiek mažiau prašymų esame gavę iš mažesnių miestų ir rajonų.

Taip pat du iš trijų prašymų yra užpildyti internetu. Miestuose tokių – dvigubai daugiau nei pateiktų „Sodros“ teritoriniuose skyriuose. Kai kuriuose miestuose žmonės mieliau apsilanko mūsų padaliniuose nei pildo prašymus internetu.

Naujoji sistema patogi ir tiems, kurie retai serga bei kartais užmiršta pateikti prašymus skirti išmokas, ir tiems, kuriems tenka dažniau sirgti ar slaugyti šeimos narius: jiems nebereikės kaskart pildyti vis naujo prašymo, juolab, jei dėl to reikėdavo vykti į teritorinį „Sodros“ skyrių, laukti eilėje. Dabar jie, praktiškai, galės pamiršti apie prašymus dėl ligos ar slaugos išmokos skyrimo.

Internetu, prisijungus prie savo asmeninės „Sodros“ paskyros gyventojui, užpildyti neterminuotą prašymą labai paprasta: tai galima padaryti tiesiog namuose ir tai neturėtų užtrukti ilgiau nei kelias minutes. Atvykstantieji prašymą pateikti į „Sodros“ teritorinį skyrių su savimi turi turėti pasą arba ID kortelę.

Prašymą galima pateikti bet kada – sergant arba esant sveikam. Taip pat tai padaryti galima ne tik nuo tos dienos, bet už 12 paskutinių mėnesių laikotarpį. Tokiu atveju, jei per tą laiką žmogus sirgo ir dar nesikreipė dėl nedarbingumo išmokos, ji bus skirta automatiškai.

sodro

Kaip pildyti prašymą

Pildant prašymą internetu, reikia prisijungti prie savo asmeninės paskyros – tai padaryti galima iš interneto svetainės www.sodra.lt. Prisijungti galima per savo banko elektroninę sistemą, elektroninio parašo pagalba arba per elektroninius valdžios vartus.

Kairiojo meniu skiltyje „Mano prašymai / skundai / pranešimai“, pasirinkus punktą „Naujas prašymas“, reikia spausti nuorodą „GPS1, Prašymas skirti ligos pašalpą (įskaitant slaugą) (neterminuotas)“, patvirtinti pasirinkimą mygtuku „Tęsti“ ir, patikrinus duomenis bei pasirinkus, kaip turėtų būti pervesti pinigai, pateikti prašymą „Sodrai“ (mygtukas dešiniajame viršutiniame kampe). Svarbiausia patikrinti, kad būtų teisingi sąskaitos duomenys.

Informaciją apie prašymo statusą galima pasižiūrėti „Sodros“ asmeninės paskyros skiltyje „Žinutės“. Norint gauti pranešimus elektroniniu paštu, reikia juos užsisakyti paskyros nustatymuose.

Naują prašymą ligos ar slaugos išmokai gauti pateikti reikės nebent tuo atveju, jei pasikeistų asmens duomenys ar sąskaita. Tada reikėtų pateikti naują prašymą „GPS8, Prašymas dėl asmeninės sąskaitos pakeitimo (pašalpoms)“ ir duomenys bus pakeisti.

Taip pat prašymą gali reikėti pateikti, jei žmogus dėl kažkokių priežasčių norės atsisakyti gauti ligos pažymą (pvz., jeigu susirgs atostogų metu, tačiau atostogų nenutrauks ir nepageidaus gauti ligos pašalpos už šį laikotarpį). Tada užpildyti reikės prašymą „GPS11, Prašymas neskirti ligos pašalpos“.

Visus minėtus prašymus galima pateikti ir bet kuriame „Sodros“ teritoriniame skyriuje.

kaip_uzpildyti_neterminuota_prasyma-img

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.