Aktualu

Šeimos kortelė atveria Baltijos šalių sienas ją turinčioms šeimoms

Print Friendly, PDF & Email

Lietuvos, Latvijos ir Estijos atsakingos institucijos pasirašė susitarimą dėl bendradarbiavimo įgyvendinant Šeimos kortelės programas visose trijose Baltijos šalyse. Mūsų šalyje gausioms ar negalią turintį vaiką auginančioms šeimoms bus suteikiamos privilegijos su Šeimos kortele, Latvijoje – su Garbės šeimos pažymėjimu „3+ Ģimenes karte“, Estijoje – su šeimos kortele „Perekaart“. Kortelės veiks bet kurioje iš šių trijų bendradarbiaujančių valstybių teritorijoje.

„Žingsnis po žingsnio turime kurti kuo palankesnę aplinką vaikus auginančioms šeimoms. Šiandien su didžiausiais iššūkiais susiduria gausios ar vaikus su negalia prižiūrinčios šeimos. Tikiu, kad šeimos kortelė suteikia daugiau galimybių šioms šeimoms ir džiaugiuosi, kad kortelė peržengia Lietuvos ribos ir plečiasi į kitas Baltijos šalis“,  – sako socialinės apsaugos ir darbo ministrė Monika Navickienė.

Išskirtinį ačiū ministrė M. Navickienė taria Šeimos kortelės partneriams, be kurių palaikymo ir geranoriškumo parama gausioms ir vaikus su negalia auginančioms šeimoms, deja, būtų neįmanoma.

„Startavusi vos su keliolika nacionalinių partnerių, Šeimos kortelė užaugo iki beveik trijų šimtų partnerių tinklo ir nuolatos plečiasi. O šiandien galime pasidžiaugti, kad ji tapo ir tarptautine. Kartu su kiekvienu pasitikinčiu mumis verslu ar įstaiga, plečiasi ir šeimų galimybės. Dėkojame ilgalaikiams partneriams, džiaugiamės naujai prisijungiančiais ir raginame burtis vis dar neapsisprendusius“, – sako Socialinių paslaugų priežiūros departamento, kuris administruoja Šeimos korteles, direktorius Alvydas Masiulis.

Šeimos kortelė garantuoja specialias privilegijas: lengvatas ar nuolaidas paslaugoms, prekėms bei renginiams ir kitas naudas. Šeimos kortelės turėtojai įgyja galimybę naudotis vienkartinėmis ar daugkartinėmis kortelės partnerių nuolaidomis tiek viešajame, tiek privačiajame sektoriuje. Nuolaidų krepšelis nuolat kinta ir pildosi.

Partneriai
Tapimo partneriu kelias yra labai įvairus – verslai ar įstaigos ateina patys ar atsiliepia į šeimų ar Šeimos kortelės komandos kvietimą. Nepaisant kilusių iššūkių dėl judėjimo ir pandemijos ribojimų, didžioji dalis partnerių, 2019 m. pasirašę terminuotas sutartis, jas tęsia iki dabar. Šeimos kortele besinaudojančios šeimos labai laukia ir naujai prisijungiančių partnerių.

Kiekvienas iš Šeimos kortelės partnerių galės priimti iš Latvijos ar Estijos atvykstančias šeimas su šių šalių Šeimos kortelėmis tokiomis pat sąlygomis, kaip ir Lietuvos šeimas. O lietuviai, keliaudami į Baltijos šalis, tokias pat galimybes turės Latvijoje ar Estijoje.

Daugiau apie tai, kaip gauti Šeimos kortelės teikiamas privilegijas ir ar konkreti įmonė dalyvauja Baltijos šalių Šeimos kortelės bendrystėje, rasite Šeimos kortelės tinklapyje.

Šiuo metu Šeimos programoje dalyvauja 263 partneriai.

Šeimos
Turėti Šeimos kortelę Lietuvoje gali apie 40 tūkstančių šeimų. Prašymus gauti Šeimos kortelę iš viso jau pateikė beveik 30 tūkstančių pareiškėjų, o daugiau kaip 25 tūkst. gausių arba negalią turintį vaiką prižiūrinčių šeimų prašymai gauti kortelę patenkinti.

Net ir savivaldybėse, kur Šeimos korteles turinčių šeimų yra mažiausiai, jas turi jau maždaug kas trečia šeima. Gausiausiai šeimų, turinčių Šeimos kortelę, gyvena didžiuosiuose miestuose, šių miestų rajonuose, Neringoje bei Ukmergėje.

Tikimasi, kad Baltijos šalyse galiojanti Šeimos kortelė paskatins prisijungti prie programos daugiau privilegijų teikėjų ir šeimų ne tik pasienio regionuose, bet ir visoje Lietuvoje.

Išskirtinė kelių pastarųjų metų karantino situacija keičia įpročius ir šeimoms tampa vis labiau aktualu virtualios paslaugos, pramogos ar prekių įsigijimas elektroninėse parduotuvėse. Vis aktualesnė tampa ir galimybė naudotis mobiliąja šeimos kortelės programėle (arba virtualia šeimos kortele). Ja naudojasi jau daugiau nei 2 tūkst. šeimų.

Kaip gauti Šeimos kortelę, informaciją rasite ČIA.

LR Socialinės apsaugos ir darbo ministerijos informacija

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.