Renginiai

Sausį Kipre bus reikalų

Print Friendly, PDF & Email

Astos Pliaukštienės ir Mildos Sabienės bendradarbiavimo istorija prasidėjo taip, kaip dažniausiai ir prasideda moteriško verslo istorijos: dvi senos pažįstamos, susitikusios aptarti reikalų prie ryto kavos, nusprendė apjungti sukauptą dviejų dešimtmečių patirtį ir suteikti jai itin patrauklią – stovyklos šiltuose kraštuose – formą. Spalį gimusi idėja netrukus taps kūnu: asmeninių tikslų siekimo stovykla toli toli nuo lietuviškos kasdienybės įvyks jau visai netrukus, pirmąją 2016-ųjų metų savaitę. 

Pasak Astos, mokymų, galimybių, technikų nūnai apstu, bet jie daugiau skirti verslo žmonėms. O verslininkai – vis dėlto kito kirpimo žmonės: geresnis jų finansinis raštingumas, gilesnis procesų išmanymas ir žinojimas, kaip su jais susitvarkyti. Siekti savo asmeninių tikslų dažnai kur kas sunkiau: tikslų būna labai daug, jie būna į(si)kalbėti („kitam sekasi, kodėl man negalėtų“), o kartais – išvis neįgyvendinami.

Jei tikslas neatitinka Tavo vertybių, iš principo jis yra nepasiekiamas Štai kodėl tik 8 proc. žmonių pavyksta įgyvendinti savo svajones – likusieji pasiduoda ištikus pirmai nesėkmei, nes galvoja, kad tikslą reikia pasiekti iš pirmo karto ir neįvertina, ar tai tikrai jų tikslas, ar viso labo įgeidis.

Šios stovyklos paskirtis – dar kartą pagalvoti apie savo vertybes, išsigryninti svarbiausius dalykus, susidėlioti prioritetus, pakeisti aktyvumą į produktyvumą ir atlaisvinti laiko daryti tai, kas patinka“, – vardija ilgametė asmeninių pokyčių konsultantė Milda.

Išsitrins sena ir įsirašys nauja

Ir lengva ar paprasta toje Viduržemio jūros saloje lietuvišką viduržiemį, pasak stovyklos rengėjų, tikrai nebus. „Stovyklos aprašyme minima intensyvi programa reiškia, kad bus reikalų“, – kvatodama sako Milda.

Tačiau čia pat surimtėja ir dėsto toliau: „Vasarą, kai vedžiau moterų stovyklą Lietuvoje, jos jau truputį cypė ir prašė laisvo laiko, nes veikla iš tiesų buvo labai intensyvi. Vidinė sistema persikrovinėjo taip, kad smegenys garavo – tai, kas buvo įprasta, trynėsi ir dėjosi nauji dalykai. Tad šitaip bus ir Kipre. Rūkyti ir skaityti knygas laiko tikrai neatsiras“.

Reikia turėti omenyje, kad smegenys prieštarauja pokyčiams, atmeta informaciją, todėl suformulavus savo tikslus, dar vyksta jų patikrinimas (griovimas), siekiant įsitikinti, ar čia tikrai yra tikslas, o ne noras. Taip dirbama tol, iki išsigrynina 10 stiprių tikslų su konkrečiais siektinais rezultatais ir tiksliomis įgyvendinimo datomis.

Ir tai iš tikro veikia!

Jau ne vienerius metus mokymus vedančios ir renginius organizuojančios lektorės tikina iš savo patirties atrinkusios pačias geriausias metodikas, kurios leidžia reitinguoti vertybes ir netgi statistiškai įvertinti prioritetus. Tada akivaizdžiai matyti, kaip vienas tikslas papildo kitą, siejasi, ir kaip prie vieno kurio iš jų papildomai padirbėjus, reikalai ima slysti tarsi per sviestą. „Dirbdamos pagal šią metodiką ir taikydamos minėtąsias technikas savo įmonėje, padarėme labai daug ir staigiai. Prie tikslų artėjame kur kas greičiau, nei buvome numačiusios“, – sako Asta.

Iš mokymų su moterimis praktikos Mildai atėjo suvokimas, kad tokiai asmeninių tikslų siekimo stovyklai reikia nepertraukiamos savaitės. Mat kai užsiėmimai išsidėlioja kartą per savaitę ar dvi, gautos žinios ir patyrimai ilgainiui ištirpsta laike. O norint išsigryninti tikruosius asmeninius tikslus, reikia beatodairiškai nerti gilyn į save, išjungti telefonus ir tiesiog atsiduoti vidiniams pokyčiams.

Skiriama brandžioms asmenybėms

Tikimasi, kad į stovyklą susirinks brandūs žmonės – tiek jau prityrę, tiek pradedantys verslininkai, kurie galės pasidalinti savo patirtimi ir pasimokyti vienas iš kito. Mažiausia planuojama grupė – 6 stovyklautojai, didžiausia – 22. Viena iš rekomendacijų dalyviams – bendrauti su naujais žmonėmis ir, svarbiausia, – „negydyti“ kitų.

Apatinė dalyvių amžiaus riba – 26-eri, o štai viršutinė – atvira, nes nūnai daug 50-mečių yra jaunatviški, verslūs, imlūs pokyčiams. Organizatorės svarsto, kad išvykti į tokią stovyklą būtų naudinga įmonių ar skyrių vadovams: atitrūkę nuo darbų Lietuvoje ir pakeitę aplinką, jie galėtų naujai permąstyti savo veiksmus, ypač, kai reikia keisti kryptį arba ją padaryti kokybišką. Važiuoti galima ir dviese su vyru ar žmona, nes revizuoti savo vidinę šeimos „firmą“ – ne ką mažiau svarbu.

Kalbėdamos apie jaunas mamas, organizatorės nuoširdžiai pataria įsivertinti, ar nuolat besirūpindamos vaiku, tokios stovyklautojos sugebės atsijungti ir atsiduoti darbui su savimi. Išeitis – kartu atsivežti žmogų, galėsiantį tinkamai pasirūpinti mažuoju mamos užsiėmimų metu.

Pasibaigus tikslų planavimo savaitei Kipre, socialiniame tinkle susikurs uždara dalyvių grupė, skirta dalintis patirtimis ir patyrimais. Asta ir Milda įsitikinusios, kad visų, perkrovusių smegenis pirmąją 2016 metų savaitę, tikslai pildysis lengvai, nes vertybės derės su galimybėmis ir norais, o pasiekimo džiaugsmas išaugins ir sustiprins savivertę.

Išsamiau apie stovyklą Kipre skaitykite čia 

Rezervacijos paraiškų organizatorės laukia iki šv. Kalėdų.

Iš Lietuvos rekomenduojama skristi tiesioginiu reisu Vilnius–Larnaka su oro linijomis „Wizzair“.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.