Aktualu

Probiotikai Vivomixx – naujas Editos verslas

Print Friendly, PDF & Email

Editos asmeninio archyvo nuotr.

Portalo VERSLI MAMA tinklaveikos narė Edita Esenku Šimkutė skaitytojams žinoma kaip įvairių sveikatinamųjų praktikų specialistė, mokanti geriau pažinti ir stiprinti savo kūną, taikant daosizmo filosofinės sistemos ir senosios kinų medicinos žinias. Iš šios veiklos neseniai išsirutuliojo dar vienas Editos verslas – prekyba ypatingais probiotikais Vivomixx.

Prie jau turimo verslo pridėti dar vieną gali atrodyti paprasta tik tiems, kas to niekada nebandė daryti. Iš tikrųjų prie sprendimo plėsti prekių ar paslaugų asortimentą dažniausiai veda ilgas svarstymų ir abejonių, skaičiavimų ir paieškų kelias. Juo eidamos moterys paprastai dairosi ženklų, patvirtinančių, kad pasirinkta kryptis teisinga, o laikas pradėti – pats tas.

Kelio pradžia – erkė

Editos kelionė į probiotikų verslą taip pat užtruko – skaičiuojant nuo pačių pirmųjų ištakų, prabėgo net ištisi penkeri metai! O prasidėjo ši kelionė tada, kai Editai įsisiurbė erkė.

Iš pradžių nekreipiau dėmesio – eilinė erkė, ištraukei, ir viskas. Paskui žiūriu, kad pasirodė kažkoks paraudimas. Nuėjau pas gydytoją, o jis ir sako: „Tau Laimo liga“. Tyrimai diagnozę patvirtino, tad man paskyrė gerti antibiotikų – iš pradžių 10 dienų, o pakartotinai išsityrus po tų dešimties dienų – dar tokiam pat laikui.

„Nebuvau gėrusi antibiotikų turbūt gerą dešimtmetį, ir mano kūnas nesuprato, kas čia vyksta: virškinimas išsibalansavo – viduriavimą keisdavo vidurių užkietėjimas, ėmiau priauginėti svorio, pradėjo traukti prie saldaus. Pilvą pūsdavo net atsigėrus vandens. Pradėjau žiūrėtis maisto, bet tai gelbėjo tik iš dalies. Gėriau visokius papildus, veikiančius mieliagrybių (Candidas) vešėjimą, kuris žarnyne itin suaktyvėja po antibiotikų vartojimo. Tačiau nuo jų ne ką tepagerėjo“, – prisimena Edita.

Daugiau nei po pusmečio bergždžių kovų su žarnyną okupavusiais mieliagrybiais, Edita griebėsi naujos taktikos: badavimo, žarnyno valymo ir probiotikų, kuriuos kaip pačius kiečiausius pasaulyje jai rekomendavo Tailande, mokymuose pas meistrą Manteką Čiją, sutikti kolegos. „Man pasakė tris pavadinimus, vieni iš jų pasirodė esantys Vivomixx – tai jie ir išgelbėjo mano pilvą“, – tvirtina sveikatinimo praktikų žinovė, vėliau šių probiotikų rekomendavusi ne vienam stresinį darbą dirbančiam ar antibiotikų vartojusiam pažįstamam žmogui.

Mitas apie priešiškus biurokratus

Nuo tada Editą užgriuvo lavina prašymų užsakyti tokių probiotikų ir kitiems. Pasak jos, susidomėjusių ir norinčių pabandyti buvo apsčiai, bet vieni teisinosi nemokantys pirkti internetu, kiti neturėdavo tam reikalingos kreditinės kortelės, o tretiems, siunčiantis prekių vien tik sau, išeidavo per brangus pristatymas. Jau tada Editai kildavo minčių, kad jei tokių probiotikų Lietuvoje nėra, galbūt vertėtų juos pradėti importuoti pačiai?

Galvojau apie tokią galimybę nedrąsiai, nes pasiskaičiavus vis paaiškėdavo, kad norint iš prekybos tokiais probiotikais uždirbti, jų reikėtų parduoti labai daug. Viduje nuolat kirbėjo ir dvejonė, ar nepražūsiu popierizmo šūsnyse: pažįstami tvirtino, kad bus sunku atitikti Higienos inspekcijos reikalavimus, o potencialūs klientai antrino, jog jiems visai pakaktų to, jei galėtų šių probiotikų įsigyti tiesiai iš manęs per asmeninę pažintį.

Taip Editos svarstymai užsitęsė dar kone pusmetį. Praėjusių metų rudenį ji jau buvo suskatusi ieškoti komercinės paskirties patalpų – tokį įstatymų reikalavimą privalu tenkinti probiotikų importuotojui. Kadangi patalpų reikėjo tik sandėliavimui, o ne prekybai, norėjosi už jas nepermokėti, bet rasti optimalų kainos ir kokybės santykį užduotis niekada nebūna iš lengvųjų.

Taip pat skaitykite:
Intymi infekcija: padeda ir probiotikai nuo pienligės
Probiotikai ir prebiotikai: mada, panacėja nuo visų ligų ar į balą išmesti pinigai?
Edita Esenku Šimkutė ir jos moteriškumo praktikos – meilei ir verslui (II)

Patalpų paieškos užsitęsė ir dėl jau minėtų vidinių prieštaravimų: pradėti ar vis dėlto neverta? Suvokimas, kad probiotikų Vivomixx importo verslą reikia atidaryti, atėjo Editai beviešint pas meistrą Tailande. Grįžusi į Lietuvą, iškart pradėjo žiūrinėti komercinių patalpų nuomos skelbimus – kaip sykis pasitaikė tai, ko reikia ir už tikrai gerą kainą. „Tai buvo tos pačios patalpos, kurias buvau apžiūrėjusi dar prieš pusmetį, bet tada jos buvo gerokai brangesnės. Kadangi per tą pusmetį jų niekas kitas neišsinuomojo, pavyko suderinti abiem pusėms palankią kainą“, – nesunku atpažinti dar vieną gera lemiantį ženklą kelyje į verslo plėtrą.

O paskui prasidėjo bendravimas su Valstybine maisto ir veterinarijos tarnyba – iš jų reikėjo gauti higienos pasą. Jį Edita sako gavusi nesunkiai, nes ir patalpas rinkosi tokias, kad nekiltų problemų dėl higienos reikalavimų: kad būtų lengvai valomos, pakankamai tvarkingos, be jokio atplyšusio grindų linoleumo.

Viskas išsisprendė į gerąją pusę, nors nedrąsos buvo pakankamai – juk savo reikmėms vartoti probiotikus yra viena, o gauti leidimus prekybai – visai kas kita. Viduje nuolat kirbėjo dvejonė, ar tikrai įveiksiu keliamus reikalavimus, ir neapleido mintis, kad galbūt tokie leidimai suteikiami tik stambioms kompanijoms.

„Valstybinė maisto ir veterinarijos tarnyba dirba tikrai tvarkingai – aš buvau nustebinta žmonių geranoriškumo ir konkrečių atsakymų, noro pagelbėti, rūpesčio, kad pateikčiau visus dokumentus tinkamai, kad etiketėje reikalaujama informacija būtų nurodyta taip, kaip reikia“, – mitą apie priešiškai verslo atžvilgiu nusiteikusius biurokratus sklaido Edita.

Probiotikų vieta – šaldytuve

Norėdama išsiaiškinti potencialius konkurentus ir geriau suprasti probiotikų rinką Lietuvoje, Edita pati fiziškai ėjo per vaistines, bendravo virtualiai ir telefonu. „Kad būtų laikomi šaldytuve – tokių probiotikų Lietuvos vaistinėse apskritai neradau, – tvirtina pašnekovė. – Išgirdę mano klausimą, vaistininkai tik keistai pasižiūrėdavo.“ Pasak jos, daugiau kaip 10–12 mlrd. bakterijų turinčių probiotikų vaistinėse nepavyko rasti, o sausos formos, taip pat šaldytuve laikomų preparatų su 50 mlrd. gerųjų bakterijų galima gauti nebent internetiniuose pardavimo šaltiniuose.

Tuo tarpu viename pakelyje Editos importuojamų Vivomixx gerųjų bakterijų yra net 450 mlrd., taigi dešimtimis kartų daugiau nei vaistinėse parduodamuose probiotikuose. Vivomixx privalu visą laiką laikyti šaldytuve, nes kitaip gerosios bakterijos tiesiog numirtų. Be šaldytuvo šis preparatas gali ištverti iki vienos savaitės. Būtent dėl tokių griežtų laikymo sąlygų pagrindiniu Vivomixx platinimo šaltiniu Edita pasirinko internetinę svetainę geriausiprobiotikai.lt.

Įeiti su šiuo produktu į vaistinių tinklus nesiruošiu, nes mano pasirinkta pelno marža nedidelė ir tam, kad perparduodama dar galėčiau kažką uždirbti, produktas galutiniam vartotojui gerokai pabrangtų.

Dėl tos pačios priežasties – griežtų laikymo sąlygų – probiotikai Vivomixx siunčiami tik Lietuvoje. Lietuvoje, anot Editos, tokias siuntas patogiausia siųsti per paštomatą – jų kaina siekia iki 2 eurų, o įdėjus siuntą iš vakaro iki 16.30 val., kitą rytą apie 10 val. klientas jau gauna savo pirkinį. „Dirbdama su kitu savo produktu – nefrito kiaušiniu, jau patyriau, kad siuntimas į užsienį per Lietuvos paštą užtrunka iki 5 darbo dienų, o būna – ir ilgiau. Tai reiškia, kad per tą savaitę, kol Vivomixx gali būti ne šaldytuve, bakterijos gali tampa nebeveiksmingos. Jeigu siųsčiau per kurjerius, siunta į Norvegiją kainuotų apie 70 eurų“, – siuntimo sąnaudas skaičiuoja Edita.

Vivomixx norinčioms įsigyti lietuvėms, gyvenančioms užsienyje, Edita siūlo dvi išeitis: pirmoji – užsakymą atsiųsti artimiesiems Lietuvoje, greitu laiku ketinantiems vykti pas jas į svečius, antroji – užsisakyti prieš pat savo pačių kelionę į Lietuvą ir atsiimti parvykus.probiotikai 1

Tinka ir mažiems, ir dideliems

Prieš 30 metų profesoriaus Claudio De Simon sukurti probiotikai Vivomixx gaminami Šveicarijoje, tačiau, pasak Editos, preparato poveikį lemia ne skambi „importinė“ kilmė, o būtent itin didelis net 8 rūšių gerųjų bakterijų kiekis. Jų naudą prof. C. De Simon aiškinosi ilgą laiką tirdamas 5000 savo pacientų, suskirstęs juos į tris grupes – vaikus, suaugusiuosius ir senyvo amžiaus žmones – ir priėjo prie išvados, kad šie probiotikai naudingi vartoti joms visoms. Atsižvelgiant į svorį, vaikams galima duoti mažesnę dozę – trečdalį arba pusę pakelio.

Edita atkreipia dėmesį, kad nėščiosios Vivomixx, kaip ir bet kokius kitus maisto papildus, turėtų vartoti tik pasitarusios su gydytoju. Gamintojo teigimu, vienintelis galimas šalutinis efektas dažniausiai yra lengvas pilvo pūtimas vos pradėjus vartoti probiotikus, nes į organizmą patenka naujų gerųjų bakterijų kultūrų.

„Vaizdžiai kalbant, mūsų pačių organizme esančios bakterijos būna leisgyvės, nes po antibiotikų vartojimo joms atsikurti reikia ilgo laiko. Savijautos pagerėjimas išgėrus 20 dienų (20 pakelių) Vivomixx kursą – ne tik akivaizdus, bet ir ilgalaikis, todėl šio preparato nereikia vartoti nuolat. Po vieno kurso drąsiai galima daryti ilgesnę pertrauką ir kitą kursą gerti priklausomai nuo situacijos ir poreikio“, – aiškina Edita, pati Vivomixx kursą gerianti 2–3 kartus per metus, o kartais, jei suvalgo sunkiau virškinamo maisto, pakelį šių probiotikų išgerianti tiesiog virškinimui pagerinti.

Norite papasakoti apie savo kelią į verslą ir jūs? Susisiekite portalo VERSLI MAMA kontaktais Draugystė su mumis visada atsiperka!  

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.