Puiki naujiena ne pelno siekiančią organizaciją turinčioms mamoms – Vyriausybė pritarė Ekonomikos ir inovacijų ministerijos parengtiems Smulkiojo ir vidutinio verslo plėtros įstatymo pakeitimams, kuriais sudaroma galimybė ne pelno siekiančioms organizacijoms gauti valstybės paramą.
Kaip primenama išplatintame pranešime spaudai, šiuo metu ne pelno siekiančių organizacijų – viešųjų įstaigų ir asociacijų – vykdoma veikla neatitinka nurodytosios įstatyme pateikiamoje „ekonominės veiklos“ apibrėžtyje, todėl šios organizacijos negali pasinaudoti valstybės parama.
Pavyzdžiui, viešosios įstaigos juridinę formą pasirinkęs vaikų informacinių technologijų, robotikos ar sporto būrelis, norėdamas gauti paskolą ir investuoti į mokymo ar ugdymo infrastruktūrą, negali gauti nei valstybės garantijos, nei pasinaudoti paskolų palūkanų kompensavimu. Tačiau tokią pat veiklą vykdanti uždaroji akcinė bendrovė galėtų naudotis valstybės parama.
Ne pelno siekiančios organizacijos dažniausiai atlieka visuomenei svarbią veiklą, tačiau susidurdamos su lėšų stygiumi negali plėsti savo veiklos, nors visuomenei tai būtų naudinga. Pagal Europos Komisijos rekomendacijas ir geriausią praktiką parengti įstatymų pakeitimai ekonominę veiklą vykdančioms viešosioms įstaigoms leis lygiomis teisėmis su kitomis įmonėmis konkuruoti dėl paramos.
Įstatymų pakeitimai suteiks galimybę viešosioms įstaigoms pasinaudoti dauguma Europos Sąjungos investicijų priemonių, „Invegos“ teikiamomis garantijomis, paskolomis ir kitokiomis smulkiojo ir vidutinio verslo subjektams skirtomis paramos priemonėmis.
Iš viso 2018 m. pradžioje Lietuvoje buvo registruota 226 tūkst. ūkio subjektų, ne pelno siekiančios organizacijos sudaro apie 10 proc. visų Lietuvoje registruotų ūkio subjektų. Tarp ne pelno siekiančių organizacijų daugiausia yra viešųjų įstaigų – jų šiuo metu registruota apie 11 tūkstančių.
Taip pat skaitykite: Konstitucinis Teismas: sportininkės taip pat turi teisę į motinystės išmoką Ar galima apsaugoti verslo idėją (advokatės Giedrės komentaras) Mama klausia: kaip individuali veikla įtakoja motinystės išmokas? (SODROS komentaras)