Geros nuotaikos SFA PROJEKTAI

Motyvuojančios mintys – iš gerą nuotaiką skleidžiančių Donatos ir Elžbietos

Print Friendly, PDF & Email

Prasidėjus antrajam karantinui vėl esame priversti lėtinti gyvenimo tempą, bet ne dalyvavimą Geros nuotaikos programoje: treniruotės keliasi į programą Zoom, o programėlės žingsnius skaičiuoja ir spyruokliuojant ant minibatuto. Neabejojame, kad nuotoliniu būdu sportuojančioms mamoms ir jų vaikams bus naudingos šios Donatos Raižytės ir Elžbietos Juškėnienės motyvuojančios mintys.

Rodos, visi aplinkui tik ir juokauja apie tai, kiek papildomų kilogramų priaugs. Kita vertus, šis laikotarpis – puiki galimybė sustiprinti savo kūną. Ypač, kai į namus 10 savaičių laikotarpiui atkeliauja daug vietos neužimantis šiuolaikiškas sporto įrankis – minibatutas, treniruotės vedamos internetu, o sportuoti gali visa šeima!

Geros nuotaikos programos vykdančioji trenerė Donata atkreipia dėmesį, kad kuo labiau krenta fizinis aktyvumas, kuo mažiau judama, tuo labiau prastėja ir emocinė būklė. Viena iš priežasčių – fiziologinė, nes mažiau judant sustoja ir vadinamųjų laimės hormonų gamyba. Antroji – socialinė, nes beveik visą laiką praleisdami namuose, mažiau bendraujame.

„Tačiau dalyvaujančioms Geros nuotaikos programoje būtų gėda skųstis, – iškart pabrėžia Donata. – Tiek mamos, tiek vaikai turi puikią galimybę įsipareigoti 10 savaičių judėti ir nemažinti savo fizinio aktyvumo. Be to, per treniruotes mes aktyviai bendraujame tarpusavyje ne tik su žemietėmis, bet ir su projekto dalyvėmis iš kitos savivaldybės, visos kartu stengiamės ir motyvuojame viena kitą.“

V ciklo treniruociu vizualas_versli mama

Geros nuotaikos programos V ciklo treniruočių tvarkaraštis. Šįkart – sutampantis visoms grupėms tiek Visagine, tiek Kazlų Rūdoje, nes per karantiną treniruotės vedamos nuotoliniu būdu.

Pasak Donatos, artėjant žiemai ir bjūrant orams daliai moterų smarkiai sumažėja galimybių kasdien nueiti po 10 000 žingsnių lauke, ypač gyvenančioms tokiose vietovėse, kur nėra sutvarkytų šaligatvių ar tinkamo gatvės apšvietimo. Tada gelbsti namuose stovintis batutas – kelis kartus per dieną lengvai spyruokliuojant ant jo bent po 5-10 minučių, galima surinkti Pasaulio sveikatos organizacijos (PSO) rekomenduojamą žingsnių skaičių, teigiamai veikiantį sveikatą.

Geros nuotaikos valanda sau

Bendrovės „Samsung“ atliktos internetinės apklausos* rezultatai atskleidė, kad net 33 proc. apklaustųjų neužsiima sportu kasdien dėl to, kad tam esą pritrūksta laiko. Tačiau Geros nuotaikos programos organizatoriai įsitikinę – nors karantinas iš gyvenimo ir atėmė daug pramogų, pagaliau davė daugiau laiko sau, kurio dalį tikrai galima skirti sveikatinamajam fiziniam aktyvumui (SFA).

Štai keli patarimai, kuriais pasinaudojusios turėtumėte nesunkiai kasdien rasti po auksinę geros nuotaikos valandą sau:

Neatidėliokite treniruočių vėlyvam vakarui. Jei tik leidžia galimybės, stenkitės dalyvauti pačioje pirmoje tądien vyksiančioje treniruotėje. Pagunda atidėti sportą po to, kai bus nuveikti visi buities darbai, pavojinga: įpusėjus gaminti, tvarkytis ar tiesiog kalbėtis su drauge, nesinorės visko mesti dėl kažkokios ten treniruotės. Be to, artėjant nakčiai jausitės vis labiau pavargusi. Tuo tarpu pasportavusi anksčiau, toliau galėsite ramiai daryti suplanuotus vakaro darbus ir stebėti, kaip ant minibatuto sportuoja vaikai;

Įtraukite subalansuotą mitybą. Šiuo klausimu visada pasirengusi padėti ne tik Geros nuotaikos programos vykdančioji trenerė Donata, bet ir dalyvių sveikatą akylai stebintis gydytojas Simonas Utkus. Jo patarimai dėl sveikatai palankios mitybos pagrįsti šiuolaikiniu medicinos mokslu, taigi nerizikuojate tapti eksperimentinių dietų, kurių ilgalaikis poveikis sveikatai net nėra aiškus, auka;

Skirkite dėmesio kokybiškam miegui. 7-8 val. – tiek turėtų miegoti suaugęs žmogus. Jeigu pajuntate, kad vėlyva minibatutų treniruotė jus pernelyg užveda, apsvarstykite galimybę sportuoti su anksčiau prisijungiančia grupe. Dar vienas svarbus patarimas – nenaktinėkite;

Užsibrėžkite tikslą. Gal tai vienu dydžiu mažesnė suknelė? Tokio tikslo siekė Jūrės miestelio moterys, dalyvavusios pačiame pirmame Geros nuotaikos programos cikle sausio-kovo mėnesiais. O gal skundžiatės nugaros ar kojų skausmais? Juos aktyvus judėjimas tikrai sumažina – tą patvirtina absoliuti dauguma projekto dalyvių. Sutikite, siekis nebejausti skausmo gali būti pakankamai geras tikslas.

motyvacinės mintys_Elžbieta Juškėnienė_versli mama

„Nebijokite lyginti savęs tiek su pažįstamomis projekto dalyvėmis, tiek su sportuojančiomis kitoje savivaldybėje“, – pataria Geros nuotaikos programos motyvatorė Elžbieta Juškėnienė.

Jei išvaizda ir savijauta mažai aktuali, verta pagalvoti apie papildomas dovanas sau už tai, kad esate fiziškai aktyvi. Galbūt esate užkietėjusi serialų gerbėja? Tuomet po kiekvienos treniruotės leiskite sau pasimėgauti įtraukiančia serija. Apdovanoti save galite ir materialiomis dovanomis – galbūt jau senai galvojate apie kažkokį daiktą, tačiau vis susilaikote nuo jo įsigijimo? Užsibrėžkite ilgalaikį tikslą ir jį įgyvendinusios būtinai palepinkite save. Tokių tikslų siekimas padeda formuoti įprotį nuolat būti fiziškai aktyviai;

Judėkite su kompanija. Nors karantino metu būtina riboti kontaktus, tačiau ryšius su draugais tiesiog privaloma palaikyti virtualiu būdu. „Rasti motyvacijos aktyviai veiklai vienumoje gali būti sudėtinga, todėl sportinę veiklą paverskite mažomis varžytuvėmis pirmiausia su pačia savimi. Kelkite sau tikslą kasdien padaryti geriau, daugiau, stipriau. Nebijokite lyginti savęs tiek su pažįstamomis projekto dalyvėmis, tiek su sportuojančiomis kitoje savivaldybėje“, – pataria programos motyvatorė Elžbieta ir primena, kad Geros nuotaikos programoje dalyvaujantys Kazlų Rūda ir Visaginas varžosi dėl sportiškesnės savivaldybės titulo.

Mesti iššūkį galima ir sveikatingumo rodiklių srityje: pavyzdžiui, užsibrėžti nueiti daugiau žingsnių ar sudeginti daugiau kalorijų. „Už šį sveiką azartą jūsų kūnas jums tikrai padėkos!“ – žada Elžbieta, projekto dalyves motyvuojanti savo asmeniniu pavyzdžiu ir sportuojanti kartu su mažąja dukrele.

Būtinai pakvėpuokite grynu oru. Kad kūnas pailsėtų nuo kasdienių darbų ir prasivėdintų galva, išeiti pasivaikščioti tiesiog būtina, tegu ir dėvint kaukę. Valanda intensyvaus ėjimo prilygs PSO rekomenduojamai dienos žingsnių normai ir padės sumažinti stresą, išvaikys įkyrias mintis, o gal pagimdys ir naujų idėjų.

„Pasirūpinkite savo vaikais, jie yra mūsų atspindžiai. Judėsite jūs – judės ir jie. Motyvuokite juos dalyvauti minibatutų treniruotėse ir siekti tikslų. Tegu gera nuotaika per fizinį aktyvumą tampa bendru visos jūsų šeimos tikslu“, – baigdama nepamiršta palinkėti Donata.

motyvacinės mintys_geros nuotaikos programa_versli mama

***

*„Samsung“ užsakymu apklausą internetu liepos mėnesį atliko rinkos tyrimų bendrovė „Norstat“. Liepos mėnesį atliktame tyrime iš viso dalyvavo 3011 18-64 metų amžiaus Baltijos šalių gyventojų: 1005 lietuviai, 1003 latviai ir 1003 estai.

Iliustracijos – projekto organizatorių.

PROJEKTĄ ĮGYVENDINANTI KOMANDA

Geros nuotaikos programa_komanda_versli mama

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.