Mokslo ir verslo bendradarbiavimas, lemsiantis naujų inovatyvių produktų sukūrimą, iš Ūkio ministerijos gaus iki 75 mln. eurų, o paraiškos priimamos iki š. m. rugsėjo 25 d., rašoma išplatintame pranešime žiniasklaidai.
Pasak ūkio ministro Virginijaus Sinkevičiaus, vienas svarbiausių darbų yra sujungti verslą ir mokslą, kad abi pusės matytų bendradarbiavimo naudą ir pamažu nyktų „mirties slėnis“, trukdantis mokslo žinioms tapti inovatyviais produktais. Teigiama, kad kuriant šią priemonę sudarytos prielaidos lėšomis pasinaudoti kuo platesniam pareiškėjų ratui, o papildomų balų skiriama ne tik už mokslo ir verslo partnerystę, bet ir už produkto aktualumą rinkos lygmeniu, kad bendradarbiavimo naudą įvertintų kuo daugiau mokslininkų ir verslininkų.
„Tai ypač svarbu ateityje mažėjant Europos Sąjungos lėšoms, kai verslas į produktų kūrimą turės investuoti daugiau nuosavų lėšų ir kreipsis paslaugų į mokslo įstaigas, o uždirbti norėsiantis mokslas turės vykdyti verslo užsakymus. Dėl to jau dabar turime tobulinti šį bendradarbiavimo modelį“, – tvirtina ūkio ministras.
Didžiausia mokslui ir verslui bendradarbiaujant įgyvendinamam projektui skiriama finansavimo suma siekia 1,2 mln. eurų, o projektui, kai kuriama nauja ar plečiama esama įmonės mokslinių tyrimų ir eksperimentinės plėtros bei inovacijų infrastruktūra, gali būti skirta iki 3 mln. eurų. Didžiausia suma naujų produktų ir technologijų sertifikavimui ir su tuo susijusioms veikloms sieks 200 tūkst. eurų. Mažiausia projektui galima skirti finansavimo lėšų suma yra 40 tūkst. eurų.
Lėšos projektams bus skiriamos pagal 2014–2020 metų Europos Sąjungos (ES) priemonę „Intelektas. Bendri mokslo–verslo projektai“. Priemonė skatina įmones investuoti į inovaciniams gaminiams, paslaugoms ar procesams kurti reikalingus mokslinius tyrimus ir eksperimentinę plėtrą (MTEP). Šia priemone taip pat siekiama skatinti įmonių plėtrą, investuojant į MTEP ir inovacijų infrastruktūros kūrimą ir plėtrą.
Pagal šią priemonę finansavimo gali siekti įmonės be partnerių arba bendradarbiaujančios su kitomis įmonėmis, mokslo ir studijų institucijomis, taip pat viešosios įstaigos, vykdančios MTEP veiklas.
Paraiškas VšĮ Lietuvos verslo paramos agentūrai galima teikti iki 2018 m. rugsėjo mėnesio 25 dienos.
Taip pat skaitykite, klausykite ir žiūrėkite: Ieva ir Vega: mamos verslui inovacijos privalomos (Žinių radijo laida „Versli mama“) Startuolių finansavimas: produktams kurti bus skirta 5 mln. eurų Pinigai smurto artimoje aplinkoje prevencijai (kvietimas teikti paraiškas)