Namai

Kokie yra skirtingi vienkartinių pirštinių tipai?

Print Friendly, PDF & Email

Tikriausiai turite porą žieminių pirštinių, bet kokia situacija su guminėmis pirštinėmis? Šiais laikais, kai visi susiduriame su tokiomis užkrečiamomis ligomis kaip, pvz., COVID-19, dažniau nei bet kada anksčiau matome žmones, nešiojančius ant rankų porą vienkartinių pirštinių. Jei nesate medicinos atstovas, galite nesuvokti, kad yra daug skirtingų vienkartinių pirštinių tipų. Jos šiais laikais prieinamos labai lengvai: įsigykite Kaune, Klaipėdoje, Vilniuje ir kitose Lietuvos vietose.

Pažvelkime į guminių pirštinių istoriją, kam jos naudojamos ir kaip jos gali padėti kovoti su bakterijomis ir virusais.

Kas išrado gumines pirštines?

Gumines pirštines pirmą kartą išrado Williamas Stewartas Halstedas 1894 m. Tai buvo puikus laikas, nes per ateinančius kelerius metus gripas, cholera ir ispaniškas gripas bus rimtos pandemijos visame pasaulyje.

William Stewart Halsted, Johns Hopkins ligoninės Baltimorėje vyriausiasis chirurgas, sukūrė pirmąją latekso chirurginių pirštinių porą. Nuo to laiko lateksas buvo uždraustas medicinos įstaigose, nes maždaug 6% gyventojų ir 15% sveikatos priežiūros darbuotojų yra alergiški šiai medžiagai.

Po ilgo nešiojimo guminės pirštinės ėmė sukelti rankų niežėjimą ir sausumą. Šią problemą gamintojai bandė išspręsti sutepdami pirštines natūraliomis priemonėmis iš gamtos. 1990 m. guminių pirštinių paklausa buvo didesnė nei bet kada, kai JAV išaugo ŽIV. Darbuotojų sveikatos ir saugos administracija nustatė, kad jas buvo privaloma dėvėti ligoninėse, todėl atsirado tiekėjų ir naujų medžiagų, tokių kaip nitrilas ir vinilas, antplūdis.

Dėl koronaviruso (COVID-19) pandemijos guminės pirštinės ir rankų dezinfekavimo priemonės tapo būtiniausiomis prekėmis.

Williamo Halstedo žmona buvo pirmoji slaugytoja, išbandžiusi gumines pirštines Johnso Hopkinso ligoninės operacinėje. Taip nutiko ne dėl paciento saugumo, o dėl to, kad ji norėjo apsaugoti savo rankas nuo atšiaurių dezinfekavimo priemonių.

Koks yra guminių pirštinių naudojimas?

Guminės pirštinės nuėjo ilgą kelią nuo tada, kai pirmą kartą buvo išrastos 1894 m. Jos teikia naudą beveik visose gyvenimo situacijose, nesvarbu, ar tai būtų danties ištraukimas, indų valymas ar net darbas su chemija.

Gumines pirštines galite naudoti::

  • Medicininis naudojimas
  • Maisto ruošimas
  • Valymas
  • Salonai ir SPA
  • Darbai su automobiliais ir kitomis transporto priemonėmis
  • Statyba
  • Saugumo ir policijos tyrimai
  • Gamyba
  • Laboratorijos
  • Sodo ir lauko darbai
  • Vaiko priežiūra
  • Tatuiruotės ir meno projektai
  • Medicininis naudojimas

Medicininis naudojimas

Odontologai, gydytojai, vaistininkai, greitosios medicinos pagalbos gydytojai, veterinarai ir daugelis kitų sveikatos priežiūros darbuotojų turi pirštines, kurios visada paruoštos naudoti. Tai geriausias būdas apsaugoti visus nuo užkrečiamųjų ligų.

Maisto ruošimas

Ar būtų bjauru, jei jūsų maistą gamintų virėjas, nemūvėjęs pirštinių? Guminės pirštinės yra privalomos restoranuose, baruose, viešbučiuose ir kitose vietose, kur patiekiamas maistas.

Valymas

Sargų ir globos tarnybos kasdien naudojasi guminėmis pirštinėmis, tačiau jas galite naudoti ir valydami namuose. Jos ypač patogios plaunant indus, plaunant automobilį, šveičiant grindis ir, be jokios abejonės, valant vonios ir tualeto kambarius.

Salonai ir SPA

Tikėtina, kad jūsų stilistas mūvės gumines pirštines, nesvarbu, ar darysite manikiūrą, ar dažysite plaukus. Pirštinės taip pat naudingos teikiant SPA paslaugas, pavyzdžiui, veido kaukes ir masažus.

Darbas su automobiliais

Mechaniko rankos dažnai būna padengtos alyva ir nešvarumais, atsirandančiais visą dieną dirbant su automobiliais. Su guminėmis pirštinėmis garaže lengviau palaikyti švarą.

Statybų aikštelėje

Neretai statybininkai susiduria su cementu, PVC, pjuvenomis ir kitomis medžiagomis. Pirštinių mūvėjimas prieš darbo dieną padeda išvengti nudegimų ir kitų sužalojimų.

Sodo ir lauko darbai

Jūs nenorite, kad jūsų pirštai iš tikrųjų taptų žali! Apsaugokite rankas mūvėdami gumines pirštines, kai raunate piktžoles, purškiate pesticidus ar renkate šiukšles.

Tatuiruotės ir kiti meno projektai

Tatuiruočių meistrai, prieš kurdami naują meną, būtinai mūvės gumines pirštines dėl higienos sumetimų, o skulptoriai dėl patogumo.

Kokybiškos guminės pirštinės skirtos apsaugoti rankas nuo potencialiai pavojingų medžiagų. Jos veikia taip pat, kaip veido kaukės, suteikdamos barjerą nuo patogenų, cheminių medžiagų, aliejaus ir daugelio kitų teršalų.

 

Partnerio turinys. Nuitrauka asociatyvinė © Canva.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.