Aktualu

Kalėdoms ruošiamės iš anksto: tinklaraštininkės patarimai, kaip tvariai, greitai ir paprastai supakuoti dovanas

Print Friendly, PDF & Email

Didžiosios žiemos šventės – ne už kalnų. O joms artėjant atsiranda pačių įvairiausių, bet malonių rūpesčių: kaip dekoruoti namus, ką padovanoti artimiesiems, ir kaipgi tas dovanas supakuoti. Norint tai padaryti tvariai ir pigiai – pakuojant dovanas galima panaudoti pačius įvairiausius namuose esančius daiktus: nuo pirkinių maišelių iki nebenešiojamų skarelių ar kitų audinių. Vaida Budrienė, prekybos tinklo „Iki“ komunikacijos vadovė, sako, kad prekybos tinklas jau antrus metus pirkėjams siūlo šventinius popierinius pirkinių maišelius, kurie gali būti naudojami kaip žaismingas popierius dovanoms pakuoti.

„Pernai daug dėmesio sulaukusią naujieną – kalėdiniais motyvais išmargintus maišelius, kuriuos galima panaudoti kaip dovanų pakavimo popierių, pristatėme ir šiemet. Tokiu būdu siekiame ne tik kurti šventišką nuotaiką, bet ir atkreipti dėmesį į tvarumą bei skatinti įvairius daiktus, šiuo atveju pirkinių maišelį, prikelti antram gyvenimui. Pardavimų duomenys rodo, kad šį sprendimą itin palankiai vertina ir pirkėjai. Praėjusiais metais visi kalėdiniai maišeliai mūsų tinklo parduotuvėse buvo išpirkti vos per kelias savaites, dar iki švenčių, tad šiemet jų pagaminome beveik keturis kartus daugiau“, – teigia V. Budrienė.

Šventėms pradeda ruoštis anksti

Populiaraus maisto tinklaraščio „Ant medinės lentelės“ autorė ir prekybos tinklo „Iki“ ambasadorė Kristina Pišniukaitė-Šimkienė sako, kad šventėms pradeda ruoštis jau lapkričio pradžioje.

„Šventėms man patinka ruoštis lėtai, ramiai, tačiau šiuo mano gyvenimo etapu prieššventinis laikotarpis yra pats darbymetis. Kartais kalėdinę eglutę namuose tenka puošti vos pradidėjus lapkričiui. Su šeima netgi juokiamės, kad lapkritį mūsų namuose stovi labai graži eglutė, tačiau ar ji Kalėdas ji pasitiks su visais spygliais, neaišku. Žinoma, anksčiau visada pradedu galvoti ir apie šventinius patiekalus, mat galvodama meniu mąstau ne tik apie save, bet ir savo sekėjus. O tada jau ateina laikas pagalvoti ir apie dovanas“, – pasakoja K. Pišniukaitė-Šimkienė.

Kristina atskleidžia, kad šeimoje turi tradiciją prieš Kalėdas traukti lapelį su žmogaus vardu, o atėjus Kalėdoms jam įteikti dovaną. Šį ritualą su šeima dažniausiai atlieka lapkričio pabaigoje, todėl būtent šiuo metu kasmet pradeda galvoti ir apie dovanas: ne tik ką padovanoti, bet ir kaip tą dovaną supakuoti.

Kaip tvariai susipakuoti dovanas?

„Tvarumas visoje gyvenimo srityse man yra svarbus. Todėl jo neapleidžiu ir švenčių laikotarpiu. Pavyzdžiui, džiaugiuosi, kad yra tokia paslauga kaip kalėdinės eglutės atvežimas, išvežimas, netgi pasodinimas. Vietoje žaisliukų galima panaudoti imbierinius sausainius arba jų, močiučių spintose, paieškoti vintažinių. Pakuodama dovanas taip pat stengiuosi panaudoti jau turimas medžiagas. Vietoje plastikinių kaspinų naudoju įvairiausius gamtos elementus:  kankorėžius, eglės, šermukšnio šakeles, džiovintus apelsino griežinėlius ar kvapnias cinamono lazdeles. Šie dalykas dovanoms suteiks ne tik jaukumo, bet ir natūralaus aromato. Vietoj specialaus dovanų pakavimo popieriaus naudoju ir pirkinių maišelius“, – pasakoja žinoma tinklaraštininkė.

Ji sako, kad yra seniai atradusi, jog pirkinių maišeliai puikiai tinka pakuoti knygas.

„Naudojuosi knygų mainų platforma, jas ir siunčiu, ir gaunu, todėl pastebėjau, kad maišeliai – puikus būdas gražiai ir tvariai jas supakuoti. Tereikia nukirpti didžiąją maišelio kraštinę ir jame puikiai telpa įvairiausios knygos. O jeigu pavyksta atrasti panašaus dydžio į maišelį dėžutę – belieka užklijuoti maišelio kraštus ir per akimirką turime gražų dovanos įpakavimą. Žinoma, tokią dovaną papuošti galima ir kitomis įvairiausiomis dekoracijomis – kaspinėliais, kankorėžiais“, – teigia K. Pišniukaitė-Šimkienė.

Dovanų pakavimui drąsiai galite panaudoti ir medžiagines skiauteles. Tam puikiai tiks sena staltiesė, užuolaidos ar netgi paprasčiausia nebenaudojama kaklaskarė. Be to, medžiagas naudoti dovanų pakavimui – dar ir nėra sudėtinga. Tereikia dailiai surišti kaspinėlį ir dovana paruošta. Tokiam pakavimo būdui puikiai tinka pačios įvairiausios medžiagos – nuo drobės iki šilko.

Kepimo popierius – dar viena medžiaga į kurią, neišleidžiant papildomų pinigų galite suvynioti dovanas. Kadangi kepimo popierius – dažniausiai būna neutralios, rudos spalvos, prie jo ypatingai derės tiek džiovintos gėlės, tiek paprastos virvelės, tiek paprasčiausia eglutės ar šermukšnio šakelė. Dovanas suvynioti galite ir į seną laikraštį. Tiesa, kadangi laikraštis – margas, taip supakuotos dovanos perkrauti kitomis detalėmis nereikėtų. Užtenka gražiai perrišti juostele. Na, o jeigu turite ne lietuvišką, o keliaujant parsivežtą laikraštį – dovanos pakuotė atrodys dar originalesnė.

Jei dovanoms renkatės gėrimus ar maisto produktus, jie gražiausiai atrodys atviroje pakuotėje, todėl šiai dovanai panaudoti geriausia seną dėžę ar krepšį. Jeigu yra dėžė praradusi prekinę savo išvaizdą – visuomet ją apklijuoti galima gražesniu popieriumi.

Nuotrauka asociatyvinė © Canva.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.