Namai

Kaip naudotis patefonu – viskas, ką reikia žinoti norint mėgautis kokybišku garsu

Print Friendly, PDF & Email

Patefonas – tai XIX amžiaus pabaigoje sukurtas muzikos aparatas, kuris išgarsėjo tuo, jog suteikė galimybę muzikos klausytis ne tik koncertų salėse, restoranuose, gyvai grojant atlikėjams, bet ir namuose.

Nors nuo to laiko labai daug kas pasikeitė ir dabar galima klausytis muzikos net savo išmaniajame telefone, tačiau patefonai išliko aktualūs ir pastaruoju metu jie susilaukia itin didelio susidomėjimo. Taip yra dėl to, nes patefonas ir vinilinės plokštelės užtikrina visiškai kitokią muzikos klausymosi patirtį – viniluose įrašyta muzika skamba itin gerai, kokybiškai, o pats įrenginys atrodo gražiai, tad neretai yra naudojamas kaip dekoro elementas. Tad, jei susidomėjote ir norėtumėte jį įsigyti, šiame straipsnyje aptarsime, kaip naudotis patefonu ir ką reikia žinoti norint mėgautis kokybišku garsu.

Automatinis ar rankinis patefonas?

Visų pirmiausia, reikėtų turėti omenyje, jog patefonų naudojimas gali kiek skirtis, priklausomai nuo to, ar prietaisas yra rankinis ar automatinis.

Kaip galima suprasti iš pavadinimo, rankinis patefonas yra valdomas ranka – būtent mechaniniu būdu yra uždedamas arba nuimamas tonarmas. Šis procesas reikalauja šiek tiek atidumo bei kruopštumo, kadangi adatėlę ant plokštelės garso takelio reikia uždėti pačiam. Vis tik pramokus, šis procesas gali kelti kur kas didesnį malonumą; tai neretai tampa savotišku nusiraminimo ritualu. Taip pat rankiniai patefonai yra laikomi itin kokybiškais, jie pasižymi klasikiniu dizainu.

Tuo tarpu turint automatinį patefoną, tonarmo nereikia uždėti ar nuimti pačiam – visa tai vyksta automatiškai, vieno mygtuko paspaudimu. Plokštelei baigus groti, jis tiesiog grįžta į savo pradinę padėtį. Nors toks įrenginys gali pasirodyti paprasčiau naudojamas, tačiau reikėtų turėti omenyje, jog neretai automatiniai mechanizmai sukelia papildomą vibraciją, kuri trukdo sklisti kokybiškam garsui.

Tiesa, galimas ir trečias patefonų tipas – pusiau automatiniai. Norint paleisti muziką, tonarmas uždedamas rankiniu būdu, tačiau jai baigus groti, jis automatiškai pakeliamas ir grąžinamas į savo vietą.

Plokštelių atkūrimo greitis

Taip pat norint mėgautis kokybišku patefono garsu, labai svarbu išsiaiškinti, koks yra jo apsisukimo greitis. Plokštelių atkūrimo greitis gali skirtis priklausomai nuo to, kokios plokštelės yra naudojamos.

Skirtingo dydžio įrašai gali reikalauti skirtingo apsisukimo greičio. Tarkime, įprastoms vinilinėms plokštelėms dažniausiai yra reikalingas atkūrimo greitis, siekiantis 33 arba 45 apsisukimus per minutę. Tuo tarpu šelako plokštelių atkūrimo greitis yra 78 apsisukimai per minutę. Pasirinkti tinkamą greitį yra labai svarbu, norint mėgautis kokybišku garsu.

Tiesa, nepamirškite ir to, kad visas plokšteles reikia imti itin atsargiai, laikant jas už kraštų. Tokiu būdu būsite garantuoti, jog nepažeisite įrašo bei, net ir laikui bėgant, jį išsaugosite geriausios būklės.

Garsiakalbiai – aukštos kokybės garsas garantuotas

Jei norite mėgautis aukštos kokybės garsu, idealus pasirinkimas jums gali būti patefonas su kolonėlėmis. Daugelis šiuolaikinių patefonų turi įmontuotus garsiakalbius, todėl juos patogu rinktis tiems, kurie yra pradedantieji, ar kurių namuose nėra itin daug vietos, kadangi toks įrenginys yra gana kompaktiškas.

Vis dėlto turėkite omenyje, kad jei norite geriausios muzikos klausymo patirties, patefonas su dviem kolonėlėmis yra būtent tai, ko jums reikia. Tokia garso sistema leis reguliuoti garso nustatymus pagal turimus pageidavimus, todėl jis bus sodresnis ir didesnis.

Patefonas su kolonėlėmis gali itin pasitarnauti ir tuo atveju, jei erdvė, kurioje jis stovės, yra didesnė – taip bus nesunkiai pasiekiama norima garso kokybė.

Tinkamai prižiūrėkite patefoną

Galiausiai tam, kad patefonu galėtumėte džiaugtis ne vienerius metus, teisingai jį prižiūrėkite.

Reguliariai patikrinkite jo diržą bei guolį, kurie yra atsakingi už lėkštės sukimąsi.

Įsitikinkite, jog guolis neturi įtrūkimų ir neišsitampė, kadangi priešingu atveju tai gali paveikti atkūrimo greitį bei patefono stabilumą. Guolį reikėtų periodiškai sutepti.

Negana to, nepamirškite nuvalyti pačios patefono lėkštės bei adatos. Labai svarbu nuo jų pašalinti susikaupusias dulkes ir nešvarumus, kurie gali daryti neigiamą įtaką jūsų klausymosi patirčiai.

Taigi vadovaudamiesi šiais patarimais, galite nė neabejoti – patefonu naudotis bus tikrai nesunku ir galėsite mėgautis kokybišku garsu.

Na, o jei dar neturite įsigiję šio muzikos aparato, nieko nelaukite ir tai padarykite – jis suteiks jūsų namams jaukumo, pripildydamas juos mėgstamos muzikos, o taip pat bus ir puiki interjero puošmena.

Iliustracija iš © Freepick.com

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.