Noras turėti nuosavą naminį gyvūną pasireiškia dažnoje šeimoje. Natūralu, juk dažnai žmonės trokšta šalia savęs turėti ištikimą ir mielą kompanioną. Bet kokiu atveju, gyvūno priėmimas – didelis žingsnis. Ką konkrečiai reikėtų žinoti, prieš nusprendžiant priglausti šuniuką?
Tai – pasiruošimo reikalaujantis sprendimas
Sprendimas priimti gyvūną niekada neturėtų būti spontaniškas. Pirmą reikėtų nemažai pasidomėti apie skirtingas šunų veisles, aplankyti gyvūnų prieglaudas. Papildoma informacija, apimanti skirtingų šunų charakteristikas, gali smarkiai pagelbėti. Pavyzdžiui, kai kuriuos žmones labai žavi Sibiro haskiai, tačiau tokios veislės šuns priimti niekaip nepavyks į erdvės stokojantį butą. Juk šiems gyvūnams būtinas aktyvus laisvalaikis, bendra gyvenimo kokybė blogėja, kai ribojama jų laisvė judėti. Netgi skirtingų amžių šunys turi unikalių poreikių. Mažieji augintiniai reikalaus daug daugiau dėmesio, juos reikės mokyti kasdien praverčiančių taisyklių. Žaislai, specialus maistas ir palutės šunims – būtinybės, be kurių sunkiai išsiverčiama.
Visi šeimos nariai turi nutarti kartu
Nors augintiniai yra asocijuojami vien su pozityviais gyvenimo aspektais, neretai dėl jų kyla daug kivirčų. Gyvenant gana didelėje šeimoje, būtina susižinoti aiškią visų narių nuomonę. Tai, jog vienas individas trokšta augintinio, yra gana silpna prielaida priglausti šunį. Visada šalia reikia turėti žmogų, kuris pasirūpins augintiniu, kai staiga prireikia išvykti ir panašiai. Be to, būtina susižinoti, ar niekas nėra alergiškas gyvūnui – tai sukeltų daugybę papildomų problemų, o augintinio priežiūra dalinai komplikuotųsi. Taip pat turintiems mažų vaikų pravartu šiuos paruošti gyvūno priglaudimui. Elementarios taisyklių laikymasis, pagarba augintiniui, suvokimas, kad šuo turi savo bendravimo ribas – būtini elementai, kurių dažnas vaikas nelabai žino.
Šuns dresūra turi daug privalumų
Priimdami į savo namus šuniuką žmonės neretai taip džiaugiasi šiuo sprendimu, kad visą savo meilę išreiškia leisdami gyvūnui elgtis taip, kaip jis trokšta. Ypač tai aktualu priimantiems šunis senjorus. Tuomet dažnas šeimininkų argumentas, kodėl šie nieko nenori tobulinti skamba taip – gyvūnas jau suaugęs, jo išdresiruoti nepavyks. Iš tiesų, tai mitas, kadangi vyresnius šunis įmanoma dresiruoti. Natūralu, kad tai nėra lengvas darbas, tačiau dauguma žmonių pamiršta, kad ir jaunėliai šunys yra sunkus reikalas, kuomet būdami tokio amžiaus gana greitai išsiblaško. Bendrai, šuns dresavimas turi daug privalumų – praktikuojant šią veiklą augintinis ne tik išmoksta naujų taisyklių ir lavina savo kognityvinius gebėjimus, bet ir tvirtina savo ryšį su šeimininku.
Meilė ir dėmesys gyvūnui – svarbiausias aspektas
Paskutinis žingsnis, prieš priimant lemiamą sprendimą priimti šunį į namus – aiškiai apgalvoti, ar gyvūnui galėsite skirti pakankamai dėmesio. Šuo iš prigimties yra draugiškas ir ištikimas kompanionas, kuriam šeimininkas dažnai patampa autoritetu. Su juo reikia praleisti nemažai laiko – žaidimai fiziniam aktyvumui palaikyti, atsikėlimas anksčiau ilgesniam pasivaikščiojimui. Kitas svarbus dalykas – priežiūros ypatumai. Svarbu pasidomėti, kokios priemonės ir maistas Jūsų būsimam gyvūnui tiks geriausiai. Dėl šių dalykų pravartu kreiptis į veterinarą, kuris nukreips tinkama linkme. Tiek maistas, tiek šampūnai šunims iš “Alphazoo” elektroninės parduotuvės yra verti naujų šeimininkų dėmesio. Šie produktai yra kokybiški, idealūs augintinio pirmosioms dienoms Jūsų namuose.
Partnerio turinys. Nuotrauka asociatyvinė ©CANVA.