Europos Sąjungos (ES) investicijų priemonė „Inočekiai“ leis finansuoti iki 10 kartų didesnius, inovacijas kuriančius, mokslo ir verslo bendradarbiavimo projektus – bus galima pretenduoti į 76 tūkstančių eurų inovacinius čekius.
Iki šiol didžiausia vieno inočekio vertė siekė 7 tūkst. eurų. Tikimasi, kad tokie pokyčiai paskatins mokslinių tyrimų rezultatų komercinimą ir inovatyvių produktų kūrimą.
Ūkio ministerija kartu su Mokslo, inovacijų ir technologijų agentūra (MITA) skelbia tris kvietimus – pradedantiesiems inovatoriams, brandiesiems inovatoriams ir pareiškėjams, turintiems Europos Komisijos suteiktą Kokybės ženklo sertifikatą pagal programos „Horizontas 2020“ priemonę „MVĮ instrumentas“ – teikti paraiškas naujiems inovacinių čekių projektams.
„Iki šiol pradedančios įmonės dėl inočekių paramos turėdavo konkuruoti su patyrusiomis, brandžiomis įmonėmis ir jauniems verslininkams tai dažnai užkirsdavo kelią pasinaudoti produktams kurti skirtomis lėšomis. Atnaujintos priemonės sąlygos suteiks geresnes galimybes gauti finansavimą ir startuoliams, o padidinta vienam projektui skirta paramos suma brandžioms įmonėms leis įgyvendinti dar didesnius projektus ir kurti inovatyvius produktus“, – teigia ūkio ministras Virginijus Sinkevičius.
Pradedantysis inovatorius – tai pareiškėjas, kuris vykdo veiklą ne ilgiau kaip 1 metus ir kurio veiklos pajamos yra ne mažesnės kaip 3 tūkstančiai eurų. Pradedantysis inovatorius gali būti apibrėžiamas ir kaip neturintis patirties mokslinių tyrimų ir eksperimentinės plėtros (MTEP) srityje. Pradedantiesiems inovatoriams skirto kvietimo suma yra 1 mln. eurų, o didžiausia galima vienam projektui skirta finansuoti suma pradedančiajam inovatoriui, vykdančiam eksperimentinės plėtros veiklas, gali siekti net iki 20 845 eurų.
Brandiesiems inovatoriams skirto kvietimo suma yra 1 mln. eurų, o didžiausia galima vienam projektui skirta finansuoti suma brandžiajam inovatoriui, vykdančiam eksperimentinės plėtros veiklas, gali siekti net iki 76 252 eurų. Siekdamas gauti finansavimą, brandusis inovatorius turi vykdyti veiklą daugiau kaip 1 metus ir turėti patirties MTEP srityje. Brandžiųjų inovatorių metinės veiklos pajamos turi būti ne mažesnės kaip 10 tūkst. eurų.
Dalyvavusieji įgyvendinant programos „Horizontas 2020“ mažų ir vidutinių įmonių (MVĮ) priemonę gali pretenduoti į net iki 71 429 eurų vertės projektus. Planuojama šio kvietimo suma yra 500 tūkst. eurų.
Taip pat skaitykite:
Pagal atnaujintą priemonę „Inočekiai“ taip pat numatoma galimybė mokslinių tyrimų ir eksperimentinės plėtros veiklas vykdyti vieno projekto įgyvendinimo metu, tuomet fiksuotosios sumos yra sumuojamos.
Paraiškas Mokslo, inovacijų ir technologijų agentūrai galima teikti iki 2020 m. rugsėjo 30 d. 24.00 val.
Informacija apie kvietimą teikti paraiškas skelbiama www.esinvesticijos.lt ir www.mita.lt svetainėse.