Aktualu

Individuali veikla sulauks valstybės pagalbos – štai sričių sąrašas

Print Friendly, PDF & Email

Valstybinė mokesčių inspekcija (VMI) informuoja, kad tie, kurių individuali veikla susidūrė su apribojimais dėl COVID-19, gali tikėtis analogiškų VMI ir „Sodros“ mokestinės pagalbos priemonių, kokios taikomos ir nuo pandemijos nukentėjusioms įmonėms.

Ekonominių veiklų, kurias vykdantiems arba vykdžiusiems iki karantino paskelbimo bus teikiama pagalba, sąrašą galima rasti VMI interneto svetainėje čia („COVID-19. Informacija vykdantiems individualią veiklą“).

„Tai reiškia, jog individualią veiklą vykdantys gyventojai, kurių ekonominė veikla yra įtraukta į nukentėjusių nuo COVID-19 veiklų sąrašą ir kuriems nuo kovo 16 d. iki ekstremaliosios situacijos pabaigos atsiras mokėtinų mokesčių, bus automatiškai, be prašymo, atleidžiami nuo delspinigių, jiems nebus inicijuoti nauji mokesčių išieškojimo veiksmai“, – sako VMI vadovė Edita Janušienė.

Tokios pat sąlygos bus taikomos ir „Sodros“ įmokoms.

Ar ketinate kreiptis valstybės pagalbos dėl verslo nuostolių?
  • Pridėk savo atsakymą
Deklaravimas nukeltas

Pirmiausia šis sąrašas aktualus tiems individualią veiklą vykdantiems gyventojams, kurie samdo darbuotojus arba yra pridėtinės vertės mokesčio mokėtojai, ir dėl šios priežasties jiems periodiškai reikia mokėti mokesčius.

VMI primena, jog savarankiškai dirbantiems gyventojams deklaruoti pajamas ir sumokėti mokesčius bei socialinio draudimo įmokas šiais metais reikės dviem mėnesiais vėliau – VMI nukėlė pajamų mokesčio deklaravimo ir mokėjimo terminą iki liepos 1 d.

Taigi, jei iki liepos 1 d. ekstremalioji padėtis šalyje dar nebus pasibaigusi, į sąrašą įtrauktą veiklą savarankiškai vykdantiems gyventojams automatiškai bus taikomos mokestinės pagalbos priemonės: jiems nebus skaičiuojami delspinigiai, nebus pradedamas naujų mokesčių išieškojimas.

Pasibaigus ekstremaliajai situacijai, tokie gyventojai turės du mėnesius mokesčiams sumokėti arba sudaryti mokestinės paskolos sutartį be palūkanų. Tokios pačios sąlygos taikomos ir „Sodros“ įmokoms, tačiau su „Sodra“ reikės sudaryti atskirą įmokų mokėjimo dalimis sutartį.

Jei gyventojas vykdo savarankišką veiklą, kuri nėra įtraukta į nukentėjusių nuo COVID-19 ekonominių veiklų sąrašą, tačiau taip pat susidūrė su veiklos iššūkiais dėl pandemijos, po mokesčio sumokėjimo termino pabaigos jis galės VMI pateikti supaprastintą prašymą „vieno langelio“ principu, skirtą tiek VMI, tiek „Sodrai“ dėl mokestinių pagalbos priemonių taikymo: delspinigių neskaičiavimo, naujų mokesčių neišieškojimo arba mokestinės paskolos sutarties sudarymo be palūkanų.

Veiklos pagal IDV, kurioms bus teikiamos pagalbos priemonės

Veiklos pagal VL, kurioms bus teikiamos pagalbos priemonės

Verslo liudijimo mokesčių permoka niekur nedings

Jei gyventojas vykdė veiklą įsigijęs verslo liudijimą, o ji šiuo metu yra ribojama, tai nutraukus verslo liudijimą, pajamų mokesčio permoką galima susigrąžinti arba ji galės būti įskaitoma kitam verslo liudijimui, kai tik veiklą vėl bus galima vykdyti.

Nutraukus verslo liudijimą, gali būti įskaitytos arba sugrąžintos ir jau sumokėtos „Sodros“ įmokos. Tačiau prievolė mokėti minimalią mėnesio privalomojo sveikatos draudimo (PSD) įmoką – 42,37 EUR, išlieka, jeigu asmuo neturi darbo santykių ir nėra PSD draudžiamas valstybės. Negalintys šios įmokos sumokėti ekstremaliosios situacijos laikotarpiu, privalės tai padaryti jai pasibaigus – dėl to jų sveikatos draudimas minėtu laikotarpiu nenutrūks.

Visą gyventojams, vykdantiems individualią veiklą, aktualią informaciją galima rasti VMI interneto svetainėje „COVID-19. Informacija vykdantiems individualią veiklą“.

VERSLI MAMA primena, kad šiuo metu VMI paslaugos yra teikiamos ir konsultacijos vyksta tik nuotoliniu būdu. Konsultacijas mokesčių klausimais gyventojai gali  gauti paskambinę 1882 ar pateikę paklausimą elektroniniu būdu per Mano VMI.

VMI taip pat paskelbė papildomą konsultantų telefonu sąrašą gyventojams ir įmonėms, pagal aptarnavimo teritorijas. Jį galima rasti VMI interneto svetainėje.

________________________________________________________________________________

Taip pat skaitykite:

Ką daryti tiems, kurių individuali veikla dabar ribojama

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.