Aktualu

Gimdymas namuose oficialiai įteisintas!

Print Friendly, PDF & Email

Seimas pritarė Slaugos praktikos ir akušerijos praktikos įstatymo pataisoms, kuriomis įteisinamas gimdymas namuose.

Nuo šiol slaugytojams ir akušeriams suteikiama daugiau teisių bei atsakomybės, kad jie galėtų priimti gimdymus namuose, kai nėra grėsmės nei gimdyvės, nei naujagimio sveikatai. Iki šiol ši sritis nebuvo aiškiai reglamentuota ir norintieji vaikelio susilaukti namuose skatindavo „neteisėtą veiklą“.

„Džiugu, kad tiek daug dėmesio sulaukęs projektas pagaliau buvo priimtas. Tai labai svarbu, nes žmonės gimdo namuose, tokia yra realybė, tai yra jų pasirinkimo teisė. To negalima ignoruoti, todėl valstybė turi aiškiai nustatyti taisykles, kurių būtina laikytis, siekiant užtikrinti saugumą. Tad jau netrukus bus galima užtikrinti kokybiškas paslaugas visoms mamoms, nusprendusioms vaikelio susilaukti sau artimoje aplinkoje – namuose“, – pranešime žiniasklaidai cituojamas sveikatos apsaugos ministras Aurelijus Veryga.

Atkreiptinas dėmesys, kad už gimdymų namuose paslaugas tėveliai turės susimokėti savo lėšomis. Tuo tarpu valstybė užtikrina ir apmoka kokybiškas gimdymo paslaugas gydymo įstaigose.

SAM Slaugos koordinavimo skyriaus vedėjos, laikinai vykdančios kanclerio funkcijas, Odetos Vitkūnienės teigimu, iki šiol galiojusi tvarka užkirsdavo kelią priimti gimdymus namuose.

„Pavyzdžiui, bendrosios praktikos akušeriai dar negalėdavo savarankiškai teikti pacientams medikamentinės pagalbos, o privalėdavo nedelsdami gabenti juos į gydymo įstaigas. Norint suteikti reikiamas paslaugas gimdyvėms, buvo būtina įgalinti medikus teikti ir tokią pagalbą. Patvirtintame projekte numatyta, kad akušeriai galėtų teikti medikamentinę pagalbą, jei gimdyvei iškiltų pavojus. Jei nėštumas bus nerizikingas, akušeriai galės jį priimti namuose, skirti ir išrašyti reikiamus vaistus“, –  sako O. Vitkūnienė.

Svarbu žinoti, kad namuose galės būti priimami ne visi gimdymai, o pirmiausia tie, kurie nėra rizikingi. Siekiant apsaugoti būsimas mamas ir jų vaikus, tais atvejais, kai nėštumas turės rizikos faktorių, jis turės būti priimamas gydymo įstaigose.

Taip pat skaitykite:
Motinystės liūdesį po gimdymo patiria 50–80 proc. moterų
Išbandymai po gimdymo: persitvarko organų veikla, slenka plaukai, kankina nuovargis
Vilniaus gimdymo namų 3000-oji gimdyvė Laura dovanų gavo „Kūdikio lizdą“

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.