Renginiai

Esu supermoteris – noriu būti moterimi

Print Friendly, PDF & Email

Kai laukdamasi ketvirtojo vaiko rašiau diplominį darbą, laksčiau į Kauno klinikas lankyti netikėtai susirgusios vyriausiosios dukters, pasitelkusi kantrybės likučius moderavau renovacijos darbų srautą bute ir mintyse jau dėliojau verslo plano idėją (ir visa tai dariau vienu metu!), galvoje tarsi įsijungė raudonas signalas, prasiveržęs ašarų ežeru – kažkas čia ne taip. Tačiau kas ne taip, susivokiau tik atsiėmusi diplomą ir pagimdžiusi mažiausiąją – aš perdegiau. Norėjosi išjungti telefoną, išsiųsti visus į negyvenamą salą, o dar geriau – išsikraustyti ten pačiai.

Apsižvalgiau aplink ir pamačiau, kad taip gyvenu ne viena. Daugybė moterų nebepavelka kojų, kad tik tilptų į dabar madingą supermoters standartą: studijuoja, augina vaikus, mokosi užsienio kalbų, dirba, o vis dažniau – ir kuria darbo vietas kitiems.

Šalia viso to, dar ir atrodyti reikia nepriekaištingai, būti mandagiai ir maloniai šypsotis, puikiai šeimininkauti virtuvėje ir spinduliuoti neblėstantį seksualumą miegamajame. Nebestebina ir užmojai pačiai parūpinti stogą virš galvos, atlikti remontą ir sumontuoti baldus. Ir viską stengiamasi atlikti tobulai. Net jei (ypač – jei?) kažkuriame plane egzistuoja vyras.

Nenuostabu, kad anksčiau ar vėliau pramuša stogą ir visus tikslus, planus ir siekius nusineša vienas troškimas – prasmegti plyšelyje tarp parketo grindlenčių. Tiesa, tobulų moterų namuose jokių plyšelių nėra 🙂 Kaip nėra ir tobulų moterų.

Tad kodėl mes taip ardomės? Kam ir ką norime įrodyti? Vyrams, kad esame pranašesnės už juos? Ar kitoms moterims, kad esame pačios šauniausios? Bet juk garsiai neprisipažinsi, kad apsižiojai daugiau, nei gali sukramtyti. O kūnas, protas ir dvasia reikalauja dviejų mygtukų: pirma – refresh, paskui – restart. Kur jų gauti?

Išsivadavimas iš standartų

Taip gimė idėja suburti moteris į psichologinės pagalbos grupę „Esu supermoteris – noriu būti moterimi“.

Grupės tikslas – išsivaduoti iš standartų, į kuriuos mes pačios save ir sukišome. Tikslui pasiekti pasitelkiami uždaviniai, kuriuos atspindi susitikimų – seminarų temos:

1. Vaidmenys, kuriuos prisiėmė moterys: kaip nepasiklysti

2. Tikslų išsigryninimas: ar žinome, kur stengiamės suspėti?

3. Streso įveikos būdai: kaip nesprogti čia ir dabar

4. Streso įveikos būdai: meno terapija

5. Efektyvus savo laiko planavimas

6. Emocinės iškrovos diena (diena, kada leidžiama beveik viskas!)

Interaktyvūs seminarai, į kuriuos aktyviai įsitraukia pačios moterys, ir yra tas pirmasis mygtukas refresh. O po jų, šviežia galva, išgrynintais norais ir aiškiai suformuluotais tikslais galima spausti restart ir viską pradėti nuosekliai, ramiai, su meile sau – MOTERIAI.

JOLANTA MALAKAUSKIENEUžsiėmimus veda psichologė, Lietuvos psichologų sąjungos narė Jolanta Malakauskienė. Užsiėmimai NEMOKAMI ir vyksta 6–8 asmenų grupelėmis.

KADA?

Šeštadieniais nuo 16 val.

KUR?

Klinika „Marių klinika“, Girionių g. 29, Kaunas.

Būtina registracija telefonu (8-37) 30 22 87, nurodant grupę „Noriu būti moterimi“.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.