Aktualu

Dingusių vaikų paieškai – modernus įrankis

Print Friendly, PDF & Email

Jau šių metų kovo viduryje socialiniame tinkle „Facebook“ turėtų pradėti veikti dingusių vaikų paieškos sistema „AMBER Alert Facebook“.

Šio modernaus paieškos įrankio pagalba informacija apie dingusį vaiką bus dalinamasi kur kas greičiau, nurodant konkrečią Lietuvos teritoriją, kurioje dingo vaikas – tai leis pareigūnams operatyviau reaguoti į situaciją, užkirsti kelią nelaimei. Dingus vaikui, pareigūnų nuomone, pirmosios valandos paieškoje – pačios svarbiausios. Renkama informacija, nustatomos vaiko buvimo vietos, todėl greita informacijos sklaida yra ypač svarbi paieškos procese.

Kur kas aktyviau savo pagalba galės prisidėti ir visuomenė – „AMBER Alert Facebook“ paieškos sistemos dėka socialinio tinklo vartotojai Lietuvoje savo naujienų sraute matys pranešimus apie ypatingus vaiko dingimo atvejus, tai yra pareigūnams turint informacijos, kad vaiko sveikatai ar gyvybei yra iškilęs pavojus. Turėdami svarbios informacijos, gyventojai galės nedelsdami ja pasidalinti su policija pranešime nurodytais kontaktais.

„Tokiose situacijose, kaip vaiko dingimas, kai siekiant išvengti nelaimės kiekviena minutė yra svarbi, pareigūnų ir visuomenės bendradarbiavimas yra ypač svarbus ir reikalingas“, – teigia vidaus reikalų ministras Eimutis Misiūnas.

Kasmet ES paskelbiama dingusiais 250 tūkst. vaikų. Lietuvoje 2017 metais dingusiais paskelbta 1980 vaikų, iš kurių beveik visi pareigūnų sėkmingai surasti ir grąžinti artimiesiems. Tačiau daugiau nei 100 nepilnamečių iš bendro dingusių vaikų skaičiaus ieškota ilgiau nei mėnesį.

„ Didžiuojamės, jog jau šiemet prisijungsime prie globalaus vaiko paieškos įrankio, kurio pagalba „Facebook“ tinklo vartotojus pasieks tikslinga informacija apie Lietuvoje dingusį vaiką, kurio gyvybei gresia pavojus“, – tvirtina Dingusių žmonių šeimų paramos centro direktorė Natalja Kurčinskaja.
Tarptautinė „AMBER Alert“ dingusių vaikų paieškos sistema socialiniame tinkle „Facebook“ jau veikia ne tik ES šalyse, bet ir kitose pasaulio valstybėse, pavyzdžiui, JAV, Australijoje, Naujojoje Zelandijoje, Kinijoje ir kt.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.