Nuotrauka iš portalo archyvų
Nuo rugsėjo 17 d. visame Vilniuje startavo naujovė – visos dienos mokykla. Tai reiškia, kad pedagogai nuo šiol turės ne „klientus“ pagal verslo liudijimus, dirbdami dar ir buhalteriais, o pirmiausiai skirs dėmesį vaikų ugdymui ir nebesijaus kolektyviai tėvų samdomomis auklėmis, teigiama Vilniaus savivaldybės svetainėje vilnius.lt.
Pateikiame pradinukų tėvų dažniausiai užduodamus klausimus ir atsakymus:
- Iki kelintos valandos veikia visos dienos mokyklos grupės?
Visos dienos mokyklos grupės dirba pirmadieniais – ketvirtadieniais iki 18.00 val., penktadieniais – iki 17.00 val. Mokinių atostogų metu šios grupės neveiks.
- Ką daryti, jei mano mokykloje ši veikla trunka trumpiau, o aš nespėju grįžti iš darbo pasiimti atžalos?
Kviečiame būtinai kreiptis į mokyklos vadovą. Pagal galiojančią tvarką nemokama popamokinė veikla trunka iki 18 val. (penktadieniais iki 17 val.) ir mokykla privalo tai užtikrinti.
- Ar įmanoma, kad grupė veiktų ir prieš pamokas rytais? (Pvz. pamokos prasideda 9 val., o tėvams darbe reikia būti 8 val.)?
Tokia galimybė yra. Viskas priklauso nuo poreikio ir mokyklos galimybių. Tėveliai turėtų dėl to kreiptis į mokyklos vadovą.
- Ar visos dienos mokykla yra nemokama?
Tėvams mokėti nereikia, grupės veikla finansuojama iš Vilniaus miesto savivaldybės biudžeto.
- Ar reikia mokėti papildomai už būrelius, kurie vyksta po pamokų?
Pačios mokyklos mokslo metų ugdymo plane numatyti būreliai yra nemokami, tačiau mokyklose vyksta ir kitų organizuojami būreliai, tad mokėti turėsite tik tuo atveju, jeigu pasirinksite kitų švietimo tiekėjų organizuojamus užsiėmimus.
- Nuo kada galiu tikėtis, kad mano mokykloje jau veiks visos dienos mokykla?
Visos dienos mokyklos grupės pilnai pradės veikti nuo š. m. rugsėjo 17 d.
- Ar nemokama popamokinė veikla truks iki pat mokslo metų pabaigos?
Nemokamos popamokinės veiklos pradinukams tęsis iki pat ugdymo proceso pabaigos, išskyrus mokinių atostogų metą.
- Į ką kreiptis, jei ši sistema mano mokykloje neveikia arba veikia prastai?
Už visos dienos mokyklos grupių darbo organizavimą yra atsakingas mokyklos vadovas. Jei tėveliai turi pasiūlymų ir kyla klausimų dėl grupės organizavimo, būtinai kreipkitės į mokyklos vadovą.
- Kiek už šią veiklą uždirbs mokytojai?
Pedagogai (specialistai) uždirbs nuo 718 Eur iki 908 Eur („į rankas“) už 1 etatą.
- Kaip už šias paslaugas bus atsiskaitoma su mokytojais?
Mokytojas yra mokyklos darbuotojas, atsiskaitymas vykdomas įprasta mokyklose tvarka – mokamas darbo užmokestis.
- Ar gali būti renkamos papildomos rinkliavos iš tėvų už šią popamokinę veiklą?
Visos dienos mokykla yra nemokama, jos veiklą finansuoja Vilniaus miesto savivaldybė. Negalimos jokios papildomos rinkliavos.
- Dalis mokytojų skundėsi, kad jų atlyginimas šios sistemos dėka sumažės – ar tikrai?
Mokytojų darbas visos dienos mokykloje bus apmokamas teisės aktų nustatyta tvarka, pagal mokytojų turimą pedagoginę kvalifikaciją ir darbo stažą. Tokiu būdu užkertamas kelias neteisėtoms papildomoms rinkliavoms mokyklose.
- Anksčiau prailgintos grupės irgi veikė, tėvai susitardavo su mokytojais, kam reikėjo keisti tvarką?
Su nauja tvarka visos dienos mokykla tapo prieinama visiems Vilniaus miesto vaikams, besimokantiems pagal pradinio ugdymo programą, nepriklausomai nuo jų tėvų finansinių galimybių. Iki šios tvarkos įsigaliojimo tokia paslauga galėjo pasinaudoti tik mokiniai, kurių tėvai turėjo galimybę susimokėti už suteikiamas paslaugas.
- Ar mokinių atostogų metu darbas visos dienos mokyklos pedagogams yra apmokamas?
Taip, darbuotojas dirba pagal darbo sutartį, mokyklų vadovams rekomenduojama visos dienos pedagogo/specialisto pareigybės aprašyme numatyti darbus, atliekamus ir mokinių atostogų metu.
- Ką mokytojas su vaikais veiks popamokiniu metu?
Po pamokų moksleiviai galės ruošti namų darbus, mokytojai padės vaikams kuriems sunkiau sekasi mokytis. Mokytojai organizuos įvairius užsiėmimus, išvykas į gamtą, sudarys galimybes vaikams aktyviai leisti laiką, sportuoti.
Kaip parodė savivaldybės dar vasarą atlikta tėvų apklausa, absoliuti dauguma vilniečių pradinukų tėvų (96 proc.) nori, kad vaikai galėtų saugiai laiką leisti savo mokykloje prižiūrimi mokytojų. Visos dienos mokykla šią problemą nuo šiol visiškai išspręs.
Turite daugiau klausimų? Rašykite mums el. paštu portalasverslimama@gmail.com ir mes pateiksime kvalifikuotą specialistų atsakymą!
Taip pat skaitykite: Išbandykite: pajamų skaičiuoklė 2019 m. (tik su darbo santykiais susijusioms pajamoms) Mokslo metų pradžia 2018: kas priklauso tėvams ir vaikams Lina ir Ieva: matematika vaikams gali būti įdomi