Aktualu

Grytės ir Arūnės verslą palydi motinystė

Print Friendly, PDF & Email

Bendras mūsų kelias prasidėjo ISM universitete, nors ten net nebuvome pažįstamos“, – nusijuokia Grytė (28) ir Arūnė (30). Šiuo metu jos jau abi mamos, tačiau jų istorija paneigia stereotipą, jog dažnai verslios moterys, būdamos motinystės atostogose, nenustygsta vietoje ir ima kurti svajones apie nepriklausomą veiklą. Ši istorija kitokia.

Nuo ko viskas prasidėjo? Nuo bergždžių patogaus ir naudingo produkto paieškų. Moterų verslas – ricinos aliejaus pagrindu pagamintas serumas blakstienoms ir antakiams MYLI.

Gryte ir Arūne, kokių profesijų teko išmokti ir paragauti iki tol, kol tapote verslininkės?

Didžiąją dalį darbinės patirties abi surinkome rinkodaros srityje. Nors tiek viena, tiek kita turėjome ir kitokių darbų. Net ir pradėjusios verslą turėjome kitokių veiklų: viena studijavo, kita dirbo. Tačiau greitu metu tai apsivers… Vienos šeimą per didžiąsias šeimas papildys dukrytė, o kitą gandrai neseniai apdovanojo trynukais.

Kas pastūmėjo kurti bendrą verslą?

Grytė: Pati naudodavau ricinos aliejų blakstienoms ir antakiams, tačiau tai daryti buvo labai nepatogu. Vis pagalvodavau, kad kažkas galėtų sugalvoti, kaip tai palengvinti. Pasiūliau Arūnei tai padaryti pačioms, o ji sureagavo entuziastingai.

Nemažai moterų verslą pradeda motinystės atostogų laikotarpiu, tačiau mes juokiamės, kad mūsų istorijoje viskas buvo atvirkščiai – motinystė atėjo kuriant verslą (šypsosi).

Nuo ko pradėjote?

Paieškų ir žinių rinkimo. Pradėjome domėtis, ar daug moterų blakstienoms naudoja riciną, ar apskritai tai būtų populiarus produktas. Išgirdome, kad dažna moteris tiesiog plauna pasenusio blakstienų tušo pakuotę, tada pila į ją ricinos aliejų ir tepa blakstienas. Manome, kad tai apskritai yra nehigieniška, tai viena priežasčių įkvėpusių kurti produktą, kuris būtų ne tik natūralus, saugus naudoti, bet ir pateikiamas patogioje pakuotėje ir patogus naudoti.

Rinkdamos informaciją sužinojome, kad moterys ricinos aliejų naudoja ir kaip kaukę plaukams. Deja, po tokių eksperimentų tenka prabusti ant ištepliotos pagalvės, o besistengiant to išvengti – miegoti su dušo kepurėle. Tokių problemų sprendimas įkvepia mus kurti naujus produktus.

Ėmėtės veiklos, kurioje itin svarbūs higienos reikalavimai, taip pat žinios apie galimas alergines reakcijas. Iš kur sėmėtės žinių?

Pradėjome nuo domėjimosi, kur reiks visa tai gaminti (šyptelėjo). Atrodė, kad nuomosimės reikalavimus atitinkančias patalpas bei įrangą, tačiau visas šias mintis į lentynėles sudėliojo netikėtai atrasta laboratorija. Joje ne tik pagaminamas pats produktas, tačiau atliekami visi reikalingi tyrimai bei suteikiami būtini sertifikatai.

Laboratoriją radote, tačiau kas sugalvojo pačią receptūrą produktui?

Pačios. Ieškojome, laboratorija pagamindavo, o tada jau eksperimentavome. Pagamintus gaminius duodavome mėginti kitoms moterims. Tuo metu mūsų draugės tapo svarbaus eksperimento dalimi – jos ir uostė, ir tepė ant rankų, visaip bandė (kikena).

Tačiau visas paieškas vainikavo netikėtai užsienyje rastas kakarių aliejus (cacay oil). Mes pirmosios parsisiuntėme jį į Lietuvą, išbandėme ir apsidžiaugėme. Viskas buvo taip, kaip skaitėme: ir skalsus, ir lengvas, ir ypatingai naudingas.

Lietuvoje dažnai pasigirsta skundų, esą čia labai sunku pradėti verslą. Ar susidūrėte su sudėtingomis procedūromis, kai teko tvarkyti dokumentus?

Nebuvo sunku. Mums sunkiausia buvo apsibrėžti verslo apimtis. Kai sutarėme dėl šio dalyko, viskas ėjosi puikiai. Internete daugybė mokomųjų vaizdo įrašų: ir kaip užsiregistruoti įmonę, ir kaip registruoti pavadinimą. Taip, skundų daugybė, tačiau viskas tikrai įmanoma. Tiesa, nemažai pagalbos sulaukėme iš „Verslios Lietuvos“.

Internete galima rasti daugybę verslų, kuriuos pradeda lietuviai. Vieni gyvuoja ilgiau, kiti – trumpiau. Ar negirdėjote replikų, kad būsite tiesiog vienos iš daugelio?

Nuo pat pirmos minties mes degame šia idėja. Dar nebuvo abejonių. Gal anksčiau, kai dirbome po vieną, tokios idėjos ir ugnelė jas kurti greičiau priblėsdavo, tačiau dabar viena kitą paskatiname ir neleidžiame viena kitai sustoti.

Kaip į Jūsų iniciatyvą žvelgė antrosios pusės?

Jie save įvardija kaip pagrindinius MYLI akcininkus (juokiasi). Iš tiesų mes abi puikiai sutariame ir, matyt, tos studijos ISM universitete įdiegė norą pasiekti kuo geresnio rezultato ir, žinoma, suteikė tam žinių. Į savo veiklą žvelgiame rimtai.

Kokių atsiliepimų girdėjote iš savo klienčių?

Gauname nemažai atsiliepimų iš klienčių ir tinklaraštininkių, kurios jau kurį laiką naudoja MYLI serumą. Džiaugiamės, kad atsiliepimai – tik geri, tai įkvepia toliau stengtis ir suteikia tikėjimo, kad einame gera kryptimi.

Kuriate natūralų produktą, o kaip kiti produktai Jūsų kosmetinėse?

Tikrai ne visi produktai yra labai natūralūs, tačiau pradėjusios verslą ėmėme atidžiau skaityti etiketes (šypteli). Dėl šio įpročio kai kurios priemonės iš kosmetinių dingo.

Atstovaujate smulkiajam Lietuvos verslui. O ar pačios palaikote kitus verslininkus?

Žinoma! Tačiau stengiamės palaikyti mažesnius verslus, kuriems dar reikia paskatos. Mūsų aplinkoje taip pat nemažai draugų, kurie kuria ir drabužius, ir aksesuarus, todėl ir mūsų noras kažką kurti aplinkai nebuvo staigmena.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.