Moteriškai

Lengvas gimdymas įmanomas, jei kūnui padedame išmintingai pasiruošti

Print Friendly, PDF & Email

Lengvas gimdymas yra įmanomas, teigia Vilniaus miesto klinikinės ligoninės kineziterapeutė Edita Daunoravičienė. Pasak jos, kūnas yra išmintingas, ir jei jam padedame pasiruošti, jis atsilygina lengvesniu gimdymu.

Besilaukianti mama Marija nuo pat pirmųjų nėštumo savaičių suprato, kad norint, jog lengvas gimdymas ir greitesnis atsistatymas po jo taptų įmanomi, svarbu rūpintis savo kūnu. Todėl ji pasirinko lankyti ligoninės Akušerijos ginekologijos klinikoje vykstančius grupinius kineziterapijos užsiėmimus, skirtus būsimoms mamoms.

Reguliarūs kineziterapijos užsiėmimai padėjo būsimai mamai ne tik stiprinti kūną, bet ir išmokti svarbių įgūdžių, palengvinančių nėštumo bei gimdymo procesą. Užsiėmimų metu ji mokėsi tinkamai kvėpuoti, atpalaiduoti raumenis ir stiprinti dubens dugno sritį. Be to, kineziterapeutė mokė pratimų, kurie padeda sumažinti nugaros skausmus bei pasiruošti įvairioms gimdymo pozoms.

„Tinkamas judesys gali sutrumpinti gimdymo trukmę ir padėti išvengti streso. Mūsų tikslas – ne tik sustiprinti kūną, bet ir suteikti būsimoms mamoms daugiau pasitikėjimo savimi“, – kineziterapijos naudą pristato E. Daunoravičienė.

Kai moteris jaučiasi stipri ir pasiruošusi, ji lengviau įveikia gimdymo iššūkius ir greičiau atsigauna po jo.

Be fizinio pasiruošimo, Marija lankė ir Nėščiųjų mokyklėlę, kurioje susipažino su kitomis būsimomis mamomis. Grupiniai užsiėmimai suteikė galimybę dalintis patirtimis, aptarti nėštumo ir gimdymo iššūkius bei palaikyti vienai kitą. „Labai vertinu tai, kad galėjau pasikalbėti su kitomis mamomis ir pasidalinti savo baimėmis bei lūkesčiais“, – pasakojo Marija.

Kai atėjo gimdymo diena, Marija jautėsi rami ir pasiruošusi. Prasidėjus sąrėmiams, ji taikė išmoktus kvėpavimo pratimus, kurie padėjo kontroliuoti skausmą ir išlaikyti ramybę. Pasinaudojo įgytomis žiniomis apie gimdymo pozas ir judesius, kurie palengvino procesą. „Kvėpavimas buvo mano išsigelbėjimas – padėjo atsipalaiduoti ir susitelkti į gimdymo eigą“, – dalinosi ji.

Kineziterapeutė E. Daunoravičienė pabrėžė, kad kiekviena moteris turi savo unikalų ritmą, kurį svarbu išmokti pajusti. Tinkamas kvėpavimas yra natūrali skausmo malšinimo priemonė sąrėmių metu. Tai padeda moteriai išlaikyti vidinę ramybę ir efektyviau bendradarbiauti su savo kūnu.

Kineziterapija – neįkainojama pagalba būsimosioms mamoms

Po sėkmingo gimdymo Marija suprato, kad fizinis pasirengimas, bendrystė su kitomis būsimomis mamomis ir įgytos žinios buvo raktas į sklandų gimdymo procesą bei pozityvią patirtį.

„Jeigu galėčiau grįžti atgal, nieko nekeisčiau – pasiruošimas buvo viena geriausių dovanų sau ir savo vaikui. Kineziterapija turėtų būti tokia pat savaime suprantama kaip ir reguliarūs vizitai pas gydytoją“, – įspūdžiais dalijosi Marija.

Nėštumas neturi būti matomas tik kaip medicininė būklė – moterims turi būti suteikta galimybė aktyviai pasiruošti gimdymui ir prisiimti atsakomybę už savo sveikatą.

Kineziterapeutė E. Daunoravičienė taip pat akcentavo, kad reguliari kineziterapija padeda moteriai geriau prisitaikyti prie organizmo pokyčių, sumažina diskomfortą ir skatina greitesnį atsistatymą po gimdymo. Todėl pasak jos, kineziterapijos užsiėmimai – sklandaus gimdymo, rūpinimosi savimi bei kūdikio gerove garantas.

Kineziterapijos nauda nėščiosioms

• Padeda išlaikyti fizinę formą ir stiprinti kūną

• Gerina laikyseną ir mažina nugaros skausmus

• Lavina kvėpavimo technikas, padedančias gimdymo metu

• Skatina ramybės ir atsipalaidavimo būseną

• Gerina medžiagų apykaitą ir virškinimą

• Stiprina dubens dugno ir giliuosius pilvo raumenis

• Mažina kojų tinimą ir padeda reguliuoti kraujospūdį

• Padeda lengviau atsistatyti po gimdymo

Už tekstą ir iliustraciją dėkojame VšĮ Vilniaus miesto klinikinei ligoninei

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.