Renginiai

Europos pinigų viktorina grįžta: kvies mokytis skaičiuoti pinigus ir saugotis sukčių

Print Friendly, PDF & Email

Mokiniai, besidomintys matematika ir finansais, vėl turi smagią galimybę pasitikrinti savo žinias be jokio kontrolinių ar egzaminų streso. Siekdami atkreipti dėmesį į supratimo apie finansus svarbą, šių metų kovo 10 d. Lietuvos bankų asociacija (LBA) ir „Lietuvos Junior Achievement“ jau penktą kartą kviečia jaunuolius iš visos Lietuvos išbandyti savo jėgas viename didžiausių Europos finansinio raštingumo konkursų – nuotolinėje Europos pinigų viktorinoje.

Nuo 2017 metų organizuojamas ir jau tradicija tapęs Europos bankų federacijos inicijuotas konkursas kasmet pavasarį kviečia 13–15 metų moksleivius ir jų mokytojus iš bemaž 30 šalių Europoje ir už jos ribų įprastas pamokas iškeisti į interaktyvią edukacinę veiklą – virtualią viktoriną.

Joje jaunuoliai gali pasitikrinti savo finansines žinias, o pademonstravę sumanumą ir greitą reakciją, laimėti piniginius prizus ir galimybę atstovauti savo šaliai tarptautiniame konkurso finale. Iki pandemijos šis etapas vykdavo Briuselyje, Belgijoje, tačiau dėl epidemiologinės situacijos neapibrėžtumo šiemet, kaip ir pastaruosius dvejus metus, vyks nuotoliniu būdu.

„Finansai ir skaitmeninis pasaulis įgyja kuo toliau, tuo daugiau bendra. Išmaniaisiais įrenginiais ir skaičiuojame, ir stebime savo išlaidas, ir mokomės bei palaikome ryšius su šeima ir bičiuliais. Tai patogu bei greita. Tačiau daug kasdienių rūpesčių palengvinanti elektroninė erdvė – terpė veikti ir sukčiams. Pastaraisiais metais finansinių sukčiavimų problema nuolat auga, sukčių daromi nuostoliai didėja, o auka galima tapti net puikiai išmanant matematiką bei kasdien naudojantis kompiuteriu. Tad viktorinoje, be skaičiavimų ir klausimų apie finansų pasaulio sąvokas, skiriame dėmesio ir finansinio saugumo bei prevencijos temoms, kurie aktualūs kiekvienam“, – akcentavo dr. Eivilė Čipkutė, LBA prezidentė.

Prie finansinių įgūdžių stiprinimo ir viktorinos organizavimo darbų mūsų šalyje prisideda ekonominio švietimo bei verslumo ugdymo organizacija „Lietuvos Junior Achievement“.

„Finansinis raštingumas yra vienas svarbiausių įgūdžių nuolat spartėjančiame finansinių technologijų plėtros amžiuje, todėl tokie interaktyvūs metodai kaip žaidimai, realios simuliacijos, virtualios interakcijos ar kitos jaunuolių susidomėjimą, aktyvų įsitraukimą ir motyvaciją žadinančios veiklos, yra vienos geriausių priemonių, skatinančių jaunuolių finansinės elgsenos tobulėjimą“, – teigia organizacijos vadovė Andželika Rusteikienė.

Virtuali Europos pinigų viktorina praėjusiais metais pritraukė beveik 2 000 dalyvių iš visos Lietuvos. Pasak „Lietuvos Junior Achievement“ atstovės, konkursas nepraranda savo aktualumo ir vienu metu į didžiulę mokslo bendruomenę sujungia daugybę žingeidžių bei aktyvių moksleivių ir mokytojų.

Nacionaliniame finale geriausiai pasirodžiusiai ir daugiausiai taškų surinkusiai  komandai atiteks LBA įsteigti prizai. Apdovanojimai taip pat laukia ir kitų prizinių vietų laimėtojų – antrosios ir trečiosios vietos bei dar trijų komandų, kurios bus išrinktos burtų keliu.

Mokinių komandos, klasės ir jų mokytojai, norintieji dalyvauti nacionaliniame Europos viktorinos ture, kviečiami registruotis el. paštu info@europeanmoneyquiz.lt arba užpildyti registracijos formą iki 2022 m. vasario 25 d. Daugiau informacijos apie konkursą – www.europeanmoneyquiz.lt.

Viktorinos tiesioginės transliacijos metu kompiuterio ekrane dalyviams pateikiama 15-a viktorinos klausimų, į kuriuos reikia atsakyti kuo greičiau. Rezultatai apskaičiuojami ir tiesiogiai parodomi iškart. Tai leidžia matyti, kuriems dalyviams apie asmeninį biudžetą, jo planavimą, skolinimąsi, saugumą ir kitas finansines temas atsakinėti sekasi geriausiai.

Nors kiekvienas moksleivis šiame konkurse gali dalyvauti individualiai, konkurso organizatoriai skatina dalyvius burtis į komandas po du ir varžytis su dvigubai daugiau energijos, palaikymo, žinių bei azarto.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.