Aktualu

Kalėdines siuntas pakuojame tvariai ir patikimai: ko nepamiršti

Print Friendly, PDF & Email

Artėjant švenčių metui, Lietuvos paštas primena, kad tinkamas siuntos pakavimas yra ne mažiau svarbus nei tikslus adresavimas. Pastebima, kad ypač kalėdiniu laikotarpiu dovanas mėgstama siųsti puošnesnėse pakuotėse, kurios dažnai neatitinka tinkamo pakavimo rekomendacijų ir gali neatlaikyti kelionės. Šventines siuntas reikia supakuoti kuo tvirčiau, o tai galima padaryti ir naudojant mažiau kenksmingas aplinkai priemones.

„Tinkama siuntų pakuotė – vienas pagrindinių veiksnių, lemiančių saugų siuntų pristatymą. Kadangi siuntos keliauja tiek žemės, tiek oro ar vandens transportu ir iki tol, kol pasiekia gavėją, aplanko kartais net kelis žemynus, netinkamai parinkta pakuotė gali kelionės ir neatlaikyti.

Dėl to šventiniu laikotarpiu, kai norime, kad dovanos pasiektų gavėjus laiku ir saugiai, primename, kad vertėtų rinktis tinkamas pakavimo priemones, taip pat pagalvoti apie aplinkai draugiškų priemonių sprendimus bei vadovautis pakavimo rekomendacijomis“, – sako Klientų patirčių departamento vadovė Deimantė Žebrauskaitė.

Tvirtas pakavimas užtikrins saugią siuntos kelionę

Kokybiškai ir patvariai supakuotos siuntos turinys bus apsaugotas nuo išorės veiksnių ar galimų pažeidimų transportavimo metu. Labai svarbu pasirinkti tvirtą siuntos pakuotę, kad ji atlaikytų ne tik siuntoje esančių daiktų svorį, bet ir galimą išorinį slėgį – labiausiai rekomenduojama naudoti gofruoto kartono dėžes arba tvirtus popierinius vokus smulkesnėms siuntoms.

Laikraštinis, plonas popierius, įvairūs plastikiniai maišeliai ir kita transportavimui netinkama tara siuntinio apsaugoti negali.

Tvirtai supakuota siunta taip pat turi būti užklijuota tvirta lipniąja juosta, apjuosta per visą siuntos apimtį (mažiausiai trijose vietose) taip, kad transportuojama siunta neplyštų ar neatsidarytų, nepažeistų kitų siuntų.

Kodėl svarbu naudoti ir pakuotės užpildą?

Siekiant, kad siuntoje esantys daiktai nejudėtų, nesitrintų ir gavėją pasiektų geros būklės, tuščios siuntos ertmės turi būti užpildytos biriu užpildu (smulkintu popieriumi ar kartonu, krakmolo ar kitomis granulėmis).

Tai ypač svarbu siunčiant didesnėje pakuotėje mažesnius daiktus, taip pat trapesnius daiktus, pavyzdžiui, elektronines prekes ir pan. Atkreipiamas dėmesys, kad siuntoms su trapesniais daiktais netaikomos specialios siuntų priėmimo, rūšiavimo ir transportavimo sąlygos – tokios siuntos skirstomos bei pristatomos taip pat, kaip ir visos kitos.

Papildomai rekomenduojama atskirai apvynioti atsikišusias trapesnių daiktų dalis.

Rekomenduojama pakuoti tvariai

Norint ne tik supakuoti šventines dovanas tinkamai, bet ir prisidėti prie aplinkos tausojimo, rekomenduojama rinktis aplinkai draugiškus būdus ir priemones.

Vienas paprasčiausių būdų pakuoti tvariau – siuntą dėti į jau naudotą popierinę gofruoto kartono dėžę arba tvirtą popierinį voką. Žinoma, prieš tai reikėtų įsitikinti, kad turimos priemonės tikrai atlaikys antrą kelionę.

Naudojant dėžes ne pirmą kartą taip pat svarbu patikrinti, jog ant turimos dėžės neliktų informacijos apie ankstesnį siuntimą (siuntėjo, gavėjo adresų), kad siunta dėl skirtingų adresų nepasiklystų.

Jei naudotos ir tinkamos dėžės ar voko nėra, antras būdas – rinktis priemones, kurios yra pagamintos iš atsinaujinančių šaltinių ir yra lengvai perdirbamos, suyrančios. Daugiau nei 80 proc. Lietuvos pašto skyriuose pardavinėjamų pakavimo priemonių yra pagamintos iš perdirbtų medžiagų – didžioji dalis kartono dėžių, popieriaus / kartono drožlės, krakmolo granulės.

Šventines siuntas dažnai mėgstama papildomai vynioti į puošnų, tačiau iš neperdirbtų medžiagų pagamintą dovanų popierių. Norint siuntas papuošti siūloma rinkti alternatyvą – siuntas pakuoti į iš perdirbtų medžiagų pagamintas dėžes su įvairiais piešiniais – tokių galima rasti visuose Lietuvos pašto skyriuose.

Daugiau informacijos apie tinkamą pakavimą galima rasti ČIA.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.