Aktualu

Lauros leidžiamo žurnalo 60+ dovana vienišiems senjorams – pažintys

Print Friendly, PDF & Email

Atsisveikinti su vienatve, atrasti artimą žmogų, būti mylimam ir mylinčiam – daugelio vienišių svajonė. Ją lengvai įgyvendinti gali padėti internetinės pažintys. Jose net didžiausias drovuolis susirašinėdamas gali atskleisti savo gerąsias savybes ir užmegzti ryšį, galintį peraugti į gražius ir ilgalaikius santykius.

Versli mama Laura Balčiūtė, leidžianti žurnalą aktyviems senjorams 60+, idėjų nestokoja: nuo vasario savo skaitytojus kviečia į nemokamus kino seansus, o dabar ėmėsi ir iniciatyvos padėti jiems surasti artimą sielą, pašnekovą, kelionių, o gal ir gyvenimo draugą.
Idėją imtis šios srities pasufleravo susitikimai su skaitytojais. Išgyvenimai dėl vienatvės – dažniausia tema, kurią Laurai kaip žurnalo redaktorei tenka aptarti su vyresnio amžiaus žmonėmis. Taip radosi interneto portalas www.pazintys60.lt, padedantis senjorams susitikti antrąją pusę. „Pasaulyje visada yra kita vieniša širdis, tereikia ją atrasti“, – įsitikinusi portalo VERSLI MAMA tinklaveikos narė Laura.
Tikiuosi, kad portale užsimezgusios naujos pažintys persikels į realų bendravimą. Įvairi veikla, užsiėmimai, pasibuvimai su bendraamžiais niekuomet neatstos šalia esančio žmogaus, kuris ypatingai reikalingas, kai silpsta jėgos, mažėja galimybių, kai vaikai jau susukę savo lizdus. Galų gale, meilė neturi amžiaus ir ji net gyvenimo rudenį gali nuspalvinti gražiausiomis spalvomis.

Priminsime, kad šį žurnalą Laura įkūrė iš pagarbos savo seneliams. „Man pačiai mano seneliai buvo žmogaus idealas. Iš Jų išmokau meilės, pagarbos kitam žmogui, užuojautos ir dar daug nuostabių dalykų. Savo senelių jau seniai nebeturiu. Išreikšdama didžiulę padėką už viską, ką man davė seneliai, nusprendžiau sukurti nemokamai platinamą žurnalą, skirtą tik senjorams, ir taip prisidėti prie visų senjorų gerovės puoselėjimo. Žurnalu noriu senjorus motyvuoti toliau veikliai gyventi, o visuomenei padėti suvokti senatvės grožį ir teikiamus privalumus“, – sako versli trijų vaikų mama.

Durys įsileisti į širdį meilę – visada atviros

Internetinės pažintys itin populiarios tarp jaunimo, tačiau taip vis drąsiau bendrauja ir senjorai.  Puikus pavyzdys – Zita ir Algis. Netikėtai internete vienas kitą atradę ir gyvai pažintį perkėlę senjorai vos po pusmečio sumainė aukso žiedus. Dabar jiedu džiaugsmingai drauge pasitinka kiekvieną dieną ir tiesiog mėgaujasi gyvenimu.

Meilė neklausia nei amžiaus, nei vardo. Internetinės pažintys leido užmegzti pažintį, atvedusią į beribę meilę. Patys įsitikinome, kad ieškantiems būtent internetinės pažintys gali būti tuo įrankiu, suvedančiu dvi vienišas širdis. Nei minutės nesigailėjome pabandę šį naujovišką būdą.

Daugelis mano, kad jei žmogus nesukūrė santykių jaunystėje ir senatvėje yra vienišas, tai meilės traukinys nuvažiavo negrįžtamai. Tačiau juk senatvė yra brandos laikas, kupinas savęs pažinimo ir suvokimo. Gyvenimo patirtį sukaupę žmonės gali sukurti išties vertingus tarpusavio santykius.

Reikia neužmiršti, kad jaunystėje ieškant partnerio vyrauja dažnai per dideli lūkesčiai, atsižvelgiama į kitokius kriterijus: fizinę trauką, norą turėti palikuonių, finansinę padėtį. Nors jauni žmonės įsimyli dažniau ir kalba apie meilę aistringiau, tačiau į gilesnius ir brandesnius jausmus tai perauga rečiau. Tuo tarpu senjorai gali sau leisti ieškoti partnerio, su kuriuo jungia bendrumo jausmas, dvasinis ryšys.

Ramunė Murauskienė_Versli mama

Psichologė Ramunė Murauskienė tvirtina, kad garbus amžius – anaiptol ne kliūtis santykiams.

Pasak psichologės Ramunės Murauskienės, senjorai turi kur kas daugiau galimybių skirti daugiau laiko bendravimui. Nes jų vaikai – jau dideli, anūkai dažniausiai gyvena ne šalia, o ir į darbą kiekvieną dieną eiti jau nereikia.

Ar tiesa, kad senjorai susiduria su daugiau sunkumų užmegzdami naujas pažintis? Viskas, pasak Ramunės, priklauso nuo požiūrio.

„Santykiai su kitais žmonėmis tikrai nepriklauso nuo amžiaus. Žmogus, kuris sako, kad neturi draugų, jų neieško arba neranda. Nėra vieno atsakingo draugystėje. Visada yra dvi pusės, kurios bendrauja arba ne“, – sako psichologė.

Labai svarbu suprasti, kad durys įsileisti į širdį meilę ir ilgalaikį ryšį yra atviros visą gyvenimą. Anot Ramunės, kai tik senjoras pats patiki, kad vis dar yra kam nors reikalingas, jis pradeda džiaugtis gyvenimu, tampa dėkingu ir yra labai dosnus. Tuo tarpu fizinė ir psichologinė vienatvė sąlygoja baimę, depresiją, įvairias ligas.

„Jeigu mes renkamės vienatvę, mes renkamės sirgti. Geriau būti sveikam, duoti savo dėmesį kitam ir gauti jo. Žemė yra apvali. Viskas, kuo pasidaliname, mums grįžta su kaupu“, – pabrėžia žinoma psichologė.

Anot jos, visi būdai susirasti draugų ar antrą pusę yra tinkami. „Senjorų draugystės žavios tuo, kad nėra jokio įsipareigojimo kartu auginti vaikus, kartu vesti bendrą ūkį. Gali būti erdvės laisvei. O ten, kur laisvė, ten ir meilė. Senjorai gali susirasti tikrų draugų ir tapti kitiems draugais ne dėl naudingumo, o dėl savo vidinių savybių. Jaunystėje visi apie tai svajojame. Ir tik nedaugelis to sulaukia nuosekliuose ilgalaikiuose santykiuose“, – atkreipia dėmesį Ramunė.

Teksto autorė – Iveta Leščinskaitė. Iliustracijai panaudota žurnalo 60+ sukurta vizualizacija.

________________________________________________________________________________

Taip pat skaitykite:

Versli mama Laura ir jos žurnalas „60+“ kviečia į kiną

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.